Reklama

Gry, zabawy i konkursy papieskie dla dzieci i rodzin oraz flash mob, otwarcie Parku Papieskiego i koncert Pospieszalskich towarzyszyć będą w niedzielę w Rzeszowie Dniu Papieskiemu.

Atrakcje podczas Dnia Papieskiego rozpoczną się już o godz. 12:30. Wtedy w Parku Papieskim, który znajduje się między rzeszowską katedrą, al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego, zostanie uruchomiona tzw. Wioska Papieska. Stypendyści papieskiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizują gry, zabawy i konkursy papieskie dla dzieci i rodzin.

O godz. 13:30 odbędzie się flash mob „Raz i dwa dla JP2”. Główne uroczystości rozpocznie o 15:00 msza święta w katedrze rzeszowskiej. Uczestnicy mszy przemaszerują do Parku Papieskiego, gdzie uroczystość jego otwarcia ma się zacząć o 16:30.

Park Papieski w Rzeszowie został rozbudowany za ok. 3 mln zł. Jego największą atrakcją parku jest sztuczna fontanna, która składa się z dwóch strumieni o długości około 70 m. Miasto nad nimi wybudowało siedem mostków. Strumień wyłożono serycytem – wytrzymałym, naturalnym minerałem. W zbiornikach wodnych zamontowano kwiaty z metaloplastyki.

Fontanna przypomina strumień górski. Zdjęcia fontanny możecie zobaczyć TUTAJ i TUTAJ. Oprócz niej, w Parku Papieskim wybudowano amfiteatr.

Pół godziny po oficjalnym otwarciu Parku, wystąpi chór katedralny z udziałem aktorów z Teatru Maska. Zostanie także odczytany list do papieża Franciszka. Potem będzie można w parku posłuchać koncertu rodziny Pospieszalskich – od godz. 18:00 do 21:00.

XV Dzień Papieski zakończy Apel Jasnogórski.

(sl, kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama