III PKO Półmaraton Rzeszowski odbędzie się w niedzielę (12 kwietnia). Niektóre ulice w mieście będą częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Organizatorzy Półmaratonu spodziewają się, że w imprezie weźmie udział około 1300 osób. Biegi odbędą się w dwóch etapach. O godzinie 9:30 wystartują biegi młodzieżowe dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Trasa biegów wyznaczona została na odcinku ul. Kopisto od „zawrotki” przy ul. Rejtana do „zawrotki” przed skrzyżowaniem z ul. Podwisłocze. Od godz. 7:00 całkowicie zamknięta zostanie ul. Kopisto na odcinku od ul. Rejtana do ul. Podwisłocze.

Start do biegu głównego zaplanowany został na godz. 12:00 w Centrum Handlowym Millenium Hall przy ul. Kopisto. Uczestnicy Półmaratonu Rzeszowskiego będą biegli Trasą Zamkową, ul. W. Kilara, ul. F. Szopena, ul. Targową, al. Piłsudskiego, ul. Grunwaldzką, Jana III Sobieskiego, Okrzei, Kopernika, Grunwaldzką, Matejki, Rynek, Kościuszki, 3 Maja, al. Lubomirskich, ul. Szopena, pl. Śreniawitów, Hetmańską.

Dalej chodnikiem przy stadionie miejskim do bulwarów nad Wisłokiem, bulwarami do al. Piłsudskiego (przez most Lwowski zawodnicy przebiegną chodnikiem), bulwary nad Wisłokiem, ul. Kopisto, Millenium Hall, gdzie będzie meta biegu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ulice zaznaczone na mapie pogrubionym tekstem będą całkowicie wyłączone z ruchu od godz. 11:30 do 16:30. Ul. Kopisto zamknięta będzie już od godz. 7:00. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze wskazywać będą także możliwe objazdy. Apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

Na czas Półmaratonu Rzeszowskiego zmienią się również trasy niektóry linii autobusów MPK. Szczegóły TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama