Zdjęcie: Katarzyna Warańska
Reklama

Już w niedzielę w rzeszowskim Biurze Wystaw Artystycznych (ul. Sobieskiego 18) będzie można premierowo zobaczyć spektakl performatywny „Bliżej”.

Spektakl rozpocznie się o godz. 19:00. „Bliżej” to konsekwencja współpracy twórczej przedstawicieli kilku dziedzin sztuki tj.: teatru tańca i ruchu, projektowania ubioru, muzyki, fotografii artystycznej, grafiki. Ale to też wypowiedź wobec rzeczywistości wyznaczanej zasadami konsumpcjonizmu, niewygodą refleksyjności, prymatem „mieć” nad „być”, powrotem do wewnętrznego świata potrzeb i uczuć, zatapianie się w ruchu odkrywanym poprzez doświadczanie kostiumu inspirowanego przyrodą.

„Bliżej” to spektakl, gdzie można spędzić wspólnie czas w uważności na siebie i na pojawiające się wrażenia. – W ciągu kilkudziesięciu minut w niecodziennej przestrzeni górnej sali rzeszowskiego BWA, wypełnionej wyjątkową muzyką, malowaną obrazami wizualizacji kreślimy tańcem swoiste obiekty czy też układy ruchowe – wyjaśniają twórcy spektaklu.

– Możecie je oglądać, pozostając w jednym miejscu sali lub też przemieszczać się po niej i decydować o perspektywie odbioru – dodają.

Pomysłodawcą spektaklu i twórcą kostiumów jest Karina Mińkowska-Pado. Za choreografię odpowiada Marta Bury. W sztuce zatańczą: Olga Bury, Aleksandra Łaba, Magdalena Widłak, Agnieszka Kramarz, Ewelina Cieśla oraz Karina Mińkowska-Pado.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr. 601057501 lub mailowo na adres: karina@koire.pl.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: