Zdjęcie: Materiały Teatru Maska

Mrówka, Słoń i Wiewiórka już w niedzielę (10 marca) zaprezentują się w spektaklu „Wystarczy być”. O przyjaźni, ale tej bezinteresownej. Maluchy, oprócz ciekawej fabuły, zachwyci także bajecznie kolorowa scenografia.

Teatr Maska w niedzielę szykuje premierę. Tym razem spektakl jest adresowany głównie do dzieci, choć reżyser sztuki i autor adaptacji – Radosław Kasiukiewicz – przekonuje, że na widowisku będą się dobrze bawić zarówno maluchy, jak i ich rodzice.

Spektakl „Wystarczy być” powstał na podstawie książki „Nie każdy umiał się przewrócić” Toona Tellegena. – Tellegen napisał swoją książkę po tym, jak opowiadał córce różne historie na dobranoc. Sam spektakl jest komplikacją tych opowieści. Każda scena ma jakiś swój ładunek emocjonalny. Nie ma tu klasycznej fabularnej opowieści, a raczej kilka impresji, które łączy jedna postać Wiewiórki – wyjaśnia Radosław Kasiukiewicz.

Jacek Popławski, dyrektor artystyczny „Maski”, przekonuje z kolei, że „Wystarczy być” to spektakl bardzo pogodny, trochę surrealistyczny, oddziałujący na wyobraźnię. – Spektakl mówi o tym, że są różni ludzie, różne stworzenia i chodzi o to, aby się wzajemnie szanować, cieszyć się tym, co jest teraz – mówi Jacek Popławski.

Mocną stroną spektaklu jest bajecznie kolorowa scenografia przygotowana przez Michała Dracza oraz wyraziste postaci. – Każda z nich jest wyraźnie nakreślona charakterologicznie – wyjaśnia Radosław Kasiukiewicz.

Tematem przewodnim „Wystarczy być” jest przyjaźń bezinteresowna, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Tę przyjaźń możemy obserwować na relacji wcześniej wspomnianej Wiewiórki, Mrówki oraz Słonia. Wszystko to podane jest w sympatyczny, lekko filozoficzny – jak przystało na bajki Toona Tellegena – sposób.

„Wystarczy być” w niedzielę zobaczymy o godz. 16:30. Bilety w cenie 15 zł można kupić w kasie teatru i na jego stronie internetowej – teatrmaska.pl

(jg)

Zdjęcie: Materiały organizatora

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama