Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Rzeszowscy rowerzyści po raz drugi w tym roku wyjadą na ulice miasta – w niedzielę, 16 czerwca. Kierowcy, przygotujcie się na utrudnienia w ruchu!

Pierwsza w tym roku Rzeszowska Masa Krytyczna, czyli przejazd rowerzystów ulicami Rzeszowa, odbyła się 27 kwietnia, inaugurując wtedy akcję „Rowerowy Maj”. W „Masie” wzięło wówczas udział 390 rowerzystów. 

W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, druga Rzeszowska Masa Krytyczna. Zbiórkę rowerzystów zaplanowano na Rynku o godz. 10:30.

Cykliści wyruszą o 11:00. Przejadą  ulicami: Słowackiego, Szopena, Targowa, Piłsudskiego wiadukt Śląski, Krakowska, Witosa, Langiewicza, Jagiellońska, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Rejtana, Niepodległości, Krzyżanowskiego, Armii Krajowej, Powst. Warszawy, Hetmańska, Bulwarowa. Masa Krytyczna zakończy się przy scenie na bulwarach, ok. 13:30. 

Organizatorzy przewidują, że w niedzielnej imprezie weźmie udział 200-400 rowerzystów. Ich przejazd zabezpieczać będą policjanci rzeszowskiej drogówki. – Na trasie „Masy” mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu – informuje podkom. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci apelują do kierowców oraz wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu rowerzystów i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Organizatorem Rzeszowskiej Masy Krytycznej jest stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama