Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Już 160 osób zapisało się pierwszego w Rzeszowie biegu Poland Business Run, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (2 września). Zapisy trwają do 30 sierpnia. 

Poland Business Run to największa w kraju charytatywna sztafeta, która pieniądze z zapisów przekazuje na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. To już siódma edycja biegu, który odbędzie się w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Lublinie. W tym roku po raz pierwszy będzie można pobiec także w Rzeszowie.

5-osobowe zespoły z Podkarpacia pobiegną dla potrzebującego specjalnego sportowego wózka Łukasza Brudka oraz cierpiącej na stwardnienie rozsiane Marii Bułatek. Dystans, który musi pokonać jeden zawodnik, to 3,5 km. Do rzeszowskiego biegu zapisało się dotychczas 160 osób, ale rejestracja biegaczy trwa jeszcze do 30 sierpnia.

Zawodnicy ruszą z rzeszowskiego Rynku o godzinie 10:30. Trasę biegu poprowadzono ul. Słowackiego, Dymnickiego, 3 Maja i al. Lubomirskich, dalej ul. Szopena, przez Olszynki, a następnie bulwarem wzdłuż Wisłoka i dookoła Cmentarza Starego al. Piłsudskiego, ul. Targową i Naruszewicza. Powrót na Rynek ulicami Kreczmera, Targową i Mickiewicza.

Osoby biorące udział w sztafecie pomogą dwóm niepełnosprawnym osobom z Rzeszowa. Jedną z nich jest Łukasz Brudek, student i zawodnik rzeszowskiej drużyny rugby na wózkach Flying Wings. Od 22. roku życia Łukasz nie widzi na jedno oko, a w 2013 r. po pechowym skoku do wody musiał usiąść na wózku inwalidzkim.

Mimo to Łukasz stara się, by jego niepełnosprawności nigdy go nie ograniczały, a treningi sportowe uważa za najlepszą rehabilitację. By mógł nadal realizować swoją pasję, jaką jest gra w rugby, potrzebuje profesjonalnego wózka, a to wydatek rzędu 25-30 tys. złotych. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Łukasz Brudek

Fundacja Poland Business Run chce też pomóc Marii Bułatek, która od ponad 30 lat cierpi na stwardnienie rozsiane i porusza się na wózku. Aktualnie kobieta potrzebuje sfinansowania zakupu mobilnego pionizatora. Jest on niezbędny do przeciwdziałania zanikom mięśni w rehabilitacji domowej. 

Organizatorzy Rzeszów Business Run 2018 przygotowali miejsca dla 100 drużyn. Wystarczy zebrać 5-osobową drużynę wśród kolegów z pracy czy grona znajomych. Opłata za jeden zespół wynosi 350 zł netto. Rejestracji należy dokonać poprzez stronę polandbusinessrun.pl/member/pl/register

– W 2017 r. udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Mamy nadzieję, że w tym roku, m.in. dzięki zaangażowaniu kolejnego miasta, będzie jeszcze lepiej – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – W całej Polsce pobiegnie z nami rekordowa liczba ponad 23 tys. osób – dodaje. 

Organizatorzy Rzeszów Business Run mają nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych na Podkarpaciu. Rzeszów Business Run 2018 patronuje Rzeszów News. 

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama