„Bądźcie świadkami miłosierdzia” – to hasło XVI Dnia Papieskiego. W niedzielę (9 października) w Rzeszowie będzie można odwiedzić Wioskę Papieską, będą atrakcje dla najmłodszych, odbędzie się koncert oratorium „Szukam Was”, wystąpi również chór gospel.

Decyzję, że 9 października Dzień Papieski będzie obchodzony pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia!”, podjęła Konferencja Episkopatu Polski. Jednym z głównych wymiarów pontyfikatu św. Jana Pawła II było ukazywanie zarówno Kościołowi jak i światu Boga, który jest bogaty w miłosierdzie.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa do wspólnego świętowania tego dnia do Parku Papieskiego, gdzie będą miały miejsce liczne atrakcje dla całych rodzin – zachęca Joanna Dul – Cichy z Estrady Rzeszowskiej.

Park Papieski znajduje się u zbiegu al. Armii Krajowej i Sikorskiego. Od 12:30 do 18:00 będzie działać tam Wioska Papieska. Kulinaria dla uczestników przygotuje Stowarzyszenie przyjaciół Ziemi Słocińskiej.

Ponadto będą zabawy, atrakcje dla dzieci przygotowane przez Centrum Zabaw Fantazja – animacje z chustą Klanzy i tunelem dla najmłodszych, konkursy tematyczne, kalambury, zagadki, gry, malowanie twarzy, modelowanie balonów, pokaz dużych baniek mydlanych, poczęstunek dla dzieci.

Będą również warsztaty plastyczne przygotowane przez instruktorów Rzeszowskiego Domu Kultury (malowanie eko toreb i tworzenie aniołków).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

O godz. 15:00 odbędzie się msza święta w Katedrze Rzeszowskiej, o 16:15 List do papieża Franciszka. O 16:30  zaplanowano koncert: oratorium „Szukam Was” w wykonaniu Patrycji i Jacka Kotlarskich, które jest oparte na opublikowanym Testamencie Jana Pawła II.

Na jego podstawie krakowski poeta i tekściarz Michał Zabłocki z okazji obchodów czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II napisał teksty pieśni zawartych w Oratorium. Muzykę zaś stworzyli młodzi kompozytorzy – Bartosz Tomaszek i Sebastian Perłowski, który zarazem zaaranżował to dzieło. Utwory przeplatane są oryginalnymi fragmentami testamentu Jana Pawła II, czytanymi przez rzeszowskiego aktora Ryszarda Szetelę.

Drugą częścią koncertu natomiast będzie występ chóru  gospel pod przewodnictwem Briana Fentressa  z USA. Wystąpią także soliści i zespoły instrumentalne Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Początek godz. 17:00. VI Dzień Papieski w Rzeszowie zakończy Błogosławieństwo o 19:00.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama