W niedzielę, 4 stycznia, w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla na Podkarpaciu odbędzie się koncert laureatów X Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Nagrodzeni soliści, duety oraz zespoły wokalne wykonają najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe.
W niedzielę publiczność usłyszy i zobaczy w sumie 14 najlepszych wykonawców wyłonionych przez jury w składzie: dr hab. Elżbieta Przystasz, wokalistka Ewa Siembida-Jachym; skrzypaczka, wokalistka Paulina Muzyczka oraz Lucyna Rudawska – muzyk, instruktor muzyki gospel.
Koncert laureatów X Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Jak podkreślił o. Szewek, laureaci festiwalu zdobyli nagrody zarówno finansowe, jak i rzeczowe. Fundatorami nagród finansowych byli: Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; a rzeczowych – Starostwo Powiatowe w Przemyślu, Urząd Miasta Przemyśla i Urząd Gminy Fredropol.
Uczestnicy festiwalu, których w sumie było ponad 400 osób, pochodzili z różnych części Polski, z województw: podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego oraz z Ukrainy.
Msza Święta przed koncertem
Jak poinformował o. Jan Maria Szewek, rzecznik prasowy Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów), którzy opiekują się sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, koncert poprzedzi msza św. o godz. 11 w bazylice mniejszej.
Kolejny, XI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek zaplanowany jest na 24-25 stycznia.
Kto wystąpi?
Przed publicznośćią zaprezentują się:
-
Duet: Antosia i Franio Brzyscy (Trawniki-Kolonia)
-
Sara Wołoszyn (Przemyśl)
-
Zuzanna Łysy (Walawa)
-
Jan Gaweł (Terliczka)
-
Kinga Pochroń (Niedomice)
-
Kornelia Wodka (Przemyśl)
-
Paweł Madzia (Nowy Sącz)
-
Kira Aniela Twardy (Rzeszów)
-
Maja Rębisz (Warszawa)
-
Zespół „Szafirowe Nutki” (Mirocin)
-
Zespół „Animato” (Rozbórz)
-
Zespół „The Melody” (Przemyśl)
-
Zespół „Faustyna” (Równe, Ukraina)
– Serdecznie zapraszamy naszych parafian, sympatyków, mieszkańców regionu oraz gości do wspólnego kolędowania w okresie Bożego Narodzenia w Kalwarii Pacławskiej – przekazała Bazylika Mniejsza w Kalwarii Pacławskiej.
(PAP, oprac. mt)

![Nalot na kierowców w Rzeszowie. Policja walczy z hałasem, ale naruszeń… nie stwierdzono [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/cichy-rzeszow0-218x150.jpg)

![Tragiczny finał czołowego zderzenia na DK 28. Nie żyje 22-letni motocyklista [ZDJĘCIA] Zdjęcie: Wypadek w Leszczawie Dolnej (fot. KMP Przemyśl)](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-leszczawa-dolna2-218x150.jpg)


![Gigantyczny pożar 250 bel słomy. Poszły z dymem mimo wielogodzinnej walki strażaków [ZDJĘCIA] pożar słoma baloty](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Raclawowka-pozar-balotow-slomy-07-1-218x150.jpg)

![Koniec poszukiwań na Jeziorze Solińskim. Ciało 45-latka było na głębokości ponad 50 metrów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/solina-poszukiwania-ciala-wopr-3-218x150.jpg)





![Rzeszowskie Bulwary przejdą metamorfozę. Powstanie nowoczesna strefa rekreacji [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/plac-zabaw-rzeszow-bulwary-wizualizacje0-218x150.jpg)




![Pekao Rzeszów Bike Festival 2026. Najlepsi stanęli na podium [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/IMG_8221-218x150.jpg)
![35. Rajd Rzeszowski 2026. Wielkie ściganie wraca na Podkarpacie. Znamy trasę i program [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Rzeszowski-2025-fotMaciejNiechwiadowicz0-218x150.jpg)






















![Nalot na kierowców w Rzeszowie. Policja walczy z hałasem, ale naruszeń… nie stwierdzono [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/cichy-rzeszow0-100x70.jpg)

![Rzeszowskie Bulwary przejdą metamorfozę. Powstanie nowoczesna strefa rekreacji [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/plac-zabaw-rzeszow-bulwary-wizualizacje0-324x235.jpg)