W najbliższą niedzielę (6 grudnia) w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie będzie można zobaczyć taneczną interpretację noweli Henryka Sienkiewicza – „Szkice węglem”.

[Not a valid template]

 

Spokojne, wiejskie życie młodego małżeństwa zostaje zaburzone przez wpływowego pisarza gminnego. Wierna żona nie odpowiada na zaloty mściwego inteligenta. Wysoką cenę za jej lojalność zapłaci mąż.

Choreografia opiera się na skomplikowanych relacjach trzech głównych postaci. Historia szczęśliwego małżeństwa zniszczonego przez zniewolonego niezaspokojonymi żądzami urzędnika pomimo usytuowania w XIX-wiecznej wsi znajduje odzwierciedlenie we współczesnych czasach.

Tło historyczne, drugoplanowe postaci ukazane w utworze literackim zostaną pominięte w spektaklu, którego głównym punktem zainteresowania jest siła egoizmu przejawiająca się dążeniem do realizacji tylko własnych celów i potrzeb bez względu na konsekwencje dla innych ludzi. Jest to opowieść o ludzkim pragnieniu i zdolności niszczenia drugiego człowieka.

Projekt powstał dzięki stypendium twórczemu marszałka podkarpackiego, które zostało przyznane Magdalenie Widłak w dziedzinie taniec/teatr tańca. Za konsultacje aktorskie odpowiada Kamil Dobrowolski. W spektaklu wystąpią: Grzegorz Starzak, Jan Trybus, Magdalena Widłak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na scenie zatańczą również Zespół Taneczny Rytm z Łańcuta, choreografia „Hello my love”; instruktor zespołu – Magdalena Cwynar; Natalia Skiba, solo „La bruja”.

Spektakl „Szkice węglem”, które współorganizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie, odbędzie się w niedzielę (6 grudnia) w sali widowiskowej MDK przy ul. Osmeckiego 51. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Obowiązuje rezerwacja bezpłatnych wejściówek na: szkiceweglem.rezerwacje@gmail.com

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama