Reklama

Walki rycerskie, pokazy tańców, strojów oraz gry i zabawy – to część atrakcji, jakie na niedzielę  (24 lipca) przygotowało Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Tego dnia odbędzie się V Piknik Średniowieczny.

Piknik rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do 18:00. Wstęp kosztuje tylko 5 zł.  Bilet uprawnia do wejścia na piknik, udziału w warsztatach i umożliwia zwiedzenie wszystkich wystaw muzealnych.

– Podróż w czasie, podczas której będzie można przenieść się w czasy odważnych wojowników i pięknych niewiast, umożliwią grupy rekonstrukcji historycznej: Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego i Bratnica. Ci zacni rycerze nauczą wszystkich chętnych władania mieczem, łukiem oraz ubiorą w średniowieczną zbroję – zachęca do udziału w Pikniku Średniowiecznym Muzeum Okręgowe.

W chłodzie muzealnego dziedzińca odbędą się: walki rycerskie (co godzinę), pokazy tańców, strojów oraz gry i zabawy, które były rozrywką podczas pokoju. Wszyscy będą mogli podejrzeć pracę w pracowni tkackiej czy kowalskiej, a także wykonać własnoręcznie miecz podczas warsztatów dla najmłodszych.

Pierwsze 300 osób będzie mogło wybić dla siebie średniowieczną monetę.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: