„Artyści dzieciom”. W niedzielę w „Siemaszce” aukcja obrazów na rzecz hospicjum

Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Ponad 200 obrazów i rzeźb polskich i zagranicznych artystów będzie można w niedzielę w Rzeszowie wylicytować lub kupić podczas XI charytatywnej aukcji charytatywnej na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci .

XI odsłona charytatywnej aukcji obrazów „Artyści dzieciom” na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci odbędzie się 7 października w samo południe w Teatrze im. W. Siemaszkowej. Miłośnicy sztuki przy tej okazji będą mogli nabyć ponad 200 obrazów i rzeźb. 

Dochód z ich licytacji – 129 obrazów i sprzedaży – pozostałe dzieła sztuki – w całości zostanie przeznaczony na zakup leków i sprzęt medyczny dla podopiecznych stacjonarnego i domowego hospicjum dla dzieci. – Młodzi pacjenci będą mieć dzięki temu zagwarantowane prawo do godnego życia – twierdzą organizatorzy aukcji. 

Obrazy i rzeźby można zobaczyć w tegorocznym katalogu przygotowanym z okazji licytacji oraz na stronie fundacji www.hospicjum-podkarpackie.pl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Niedzielne licytacje na scenie „Siemaszki” poprowadzą Jacek Nowak, prezes podkarpackiej Zachęty i Adam Głaczyński, dziennikarz Radia Rzeszów. Pozostałą część prac będzie można nabyć już od godz. 11:00 we foyer teatru.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama