W najbliższą niedzielę (26 lipca) w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie zaroi się od policjantów. Tego dnia będzie można podejrzeć ich pracę „od kuchni”.

Na dziedzińcu muzeum przy ul. 3 Maja 19 odbędzie się policyjny piknik pod hasłem „Wehikuł czasu”. W świątecznym spotkaniu z policją zaprezentują się policjanci z Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego, Pododdziału Antyterrorystycznego.

Sala konferencyjna w niedzielę stanie się Laboratorium Kryminalistycznym, zaś Krośnieńska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Policji Państwowej przygotuje posterunek Policji z czasów II Rzeczypospolitej prezentując mundury i wyposażenie policjantów, którzy pełnili służbę w XX-leciu międzywojennym.

Będzie można wziąć udział w sporządzeniu portretu pamięciowego, zdjąć odciski palców, obejrzeć policyjnego robota antyterrorystycznego czy przymierzyć alkogogle. Nie zabraknie też policyjnego sprzętu, a na dziedzińcu muzealnym pojawią się psy policyjne. Świątecznemu spotkaniu z policją towarzyszyć będzie wystawa prac laureatów i wyróżnionych w wojewódzkim konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Piknik rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do 20:00.

Zobaczcie, jak było w ubiegłym roku.

redkacja@rzeszow-news.pl

Reklama