Wybory 2024. W Parku Papieskim posadzono 15 nowych dębów. Jest też „Teresa”

15 nowych dębów błotnych rośnie od soboty w Parku Papieskim w Rzeszowie. Posadzili je mieszkańcy, prezydent Konrad Fijołek oraz kandydaci Rozwoju Rzeszowa w wyborach samorządowych. 

 

Zdjęcia: materiały KWW Rozwój Rzeszowa

Każdy z posadzonych dębów mierzy 3,5 metra wysokości. – To kontynuacja prac zapoczątkowanych ponad 2 lata temu. Sadzimy ten sam gatunek drzew, a efekty dotychczasowych prac widoczne są po drugiej stronie alejki, gdzie pięknie rosną drzewa posadzone między innymi zeszłej wiosny – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W akcji sadzenia dębów wzięła udział także Teresa Kubas-Hul (KO), wojewoda podkarpacki, która przekazała poparcie dla Fijołka od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, marszałek Senatu. Fijołek jest wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 i Nowej Lewicy w zbliżających się wyborach na prezydenta Rzeszowa – 7 kwietnia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jeden z posadzonych dębów będzie nosił imię „Teresa”. – To doskonały pomysł, który powoli przeradza się w rzeszowską tradycję – skomentowała Kubas-Hul. – Każdy z nas sadzi swoje drzewo, a potem troszczy się o nie i każdy z nas ma prawo uważać to drzewo za swój ślad, pamiątkę, którą zostawia po sobie – dodał Konrad Fijołek.

Do akcji włączyli się Fly Park, który przygotował animacje, gry i zabawy, hotel Zacisze rozgrzewał kawą i herbatą, natomiast kuchnia polowa serwowała fasolkę po bretońsku.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama