Fot. Archiwum rodzinne. Na zdjęciu Helena Szajer, która od 1913 roku do około 1950 roku organizowała życie kulturalne mieszkańców ówczesnej wsi Słocina
Reklama

Piękne suknie, eleganckie fraki, a do tego walc – tak zapowiada się Bal Kotylionowy, który 12 października (sobota) odbędzie się w Rzeszowskim Domu Kultury. 

Bal Kotylionowy? Czemu nie! W Rzeszowie do takiej formy zabawy wraca Rzeszowski Dom Kultury. Bal, podczas którego obowiązują stroje wieczorowe i wizytowe, odbędzie się w sobotę (12 października) w godz. od 19:00 do 24:00, w sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina.

To właśnie tam tradycja spotka się z nowoczesnością oraz powróci klimat słynnych w okresie międzywojennym balów kotylionowych. Bal poprowadzi wodzirej – Przemek Hubert. 

W programie wydarzenia znajdziemy: pokaz walca, kurs nauki walca, zabawę taneczną, prezentację zwyczaju obdarowywania kawalerów przez panny kotylionami, wspólne odtańczenie walca na koniec balu oraz drobny poczęstunek. 

Wstęp na bal jest bezpłatny, ale trzeba mieć ze sobą darmowe zaproszenia, które można odebrać w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina w dniach 22, 23, 24 września w godz. 17:00-18:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: