Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Afro Kolektyw

Formacja Afro Kolektyw będzie gwiazdą czwartej edycja Festiwalu Wolności Twórczej w Rzeszowie. Festiwal odbędzie się w dniach 5-7 października. 

Reaktywowany Afro Kolektyw zagra w czwartek (5 października), o godz. 20:00, w Rzeszowskich Piwnicach. Zespół wraca do Rzeszowa po 10 latach, będzie promował swój wydany w tym roku album „Ostatnie słowo”. Na koncert obowiązują darmowe wejściówki.

W programie festiwalu również premierowy koncert Gaby Janusz i Konrada Barana – „Zaśpiewam Wam wierszem. Poezje na wibrafon”, w piątek (6 października) w Kino za Rogiem Cafe, o godz. 20:30. Na koncert nie ma już wejściówek. 

Zdjęcie: Materiały prasowe. Na zdjęciu Gaba Janusz

Godzinę przed koncertem, o 19:30, odbędzie się „De Plantis” – wystawa fotografii Soni „Kokoshki” Gorczak. Wstęp bezpłatny. Dodatkowo w piątek, o 18:00, w Kino za Rogiem Cafe będzie można obejrzeć film „Pan T” Marcina Krzyształowicza. Bilet kosztuje 10 zł.

Z kolei sobota (7 października) to „Dzień z Tyrmandem” w Kino za Rogiem Cafe. O 17:00 spotkanie z Marcelem Woźniakiem, autorem jedynej biografii Leopolda Tyrmanda i projekcja dokumentu „Leopold Tyrmand. Życie bez kompromisów”. Wstęp wolny. 

Fot. Piotr Haltof. Na zdęciu Marcel Woźniak

Na zakończenie „Dnia z Tyrmandem” koncert jazzowo rapowej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, która zaprezentuje materiał z inspirowanej życiem i twórczością Tyrmanda płyty winylowej „Tyrmand to Jazz”. Wprowadzenie do koncertu wygłosi Marcel Woźniak.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety kosztują 50 zł. Do kupienia na stronie niezla-sztuka.pl oraz w Kino za Rogiem Cafe (ul. Św. Mikołaja 6).

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet

PROGRAM FESTIWALU

5 października – Rzeszowskie Piwnice:

– 20:00 – Afro Kolektyw – koncert

6 października – Kino za Rogiem Cafe:

– 18:00 – Pan T – projekcja filmu

– 19:30 – Sonia „Kokoshka” Gorczak – „De Plantis” – wernisaż wystawy fotografii

– 20:30 – Gaba Janusz / Konrad Baran – „Zaśpiewam Wam wierszem. Poezje na wibrafon” – koncert premierowy

7 października – Kino za Rogiem Cafe:

Dzień z Leopoldem Tyrmandem

– 17:00 – spotkanie z Marcelem Woźniakiem i projekcja filmu dokumentalnego „Leopold Tyrmand. Życie bez kompromisów”

– 20:00 – koncert Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – Tyrmand to Jazz z przedmową Marcela Woźniaka.

Festiwal Wolności Twórczej organizuje rzeszowskie Stowarzyszenie Podkultura.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama