Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Nie tylko właściciele samochodów będą mogli w piątek i sobotę (28-29 września) w Rzeszowie za darmo korzystać z miejskich autobusów, obsługiwanych przez MPK. 

Jeszcze kilka dni temu Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, odpowiedzialny za miejską komunikację, zapowiadał, że w piątek i sobotę z okazji „Dnia Samochodu” autobusy będą za darmo wozić pasażerów. Ale nie wszystkich. Darmowa komunikacja miała być dla właścicieli lub współwłaścicieli samochodów, którzy mają ważny dowód rejestracyjny auta oraz dokument potwierdzający tożsamość. 

W czwartek w ratuszu zmieniono jednak ten plan. – Darmowa komunikacja w piątek i sobotę będzie dla wszystkich mieszkańców. Niezależnie od tego, czy ktoś jest właścicielem samochodu i posiada dowód rejestracyjny, czy nie – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

„Dzień bez samochodu” jest częścią obchodów 70-lecia rzeszowskiej komunikacji miejskiej. W sobotę (29 września) na Rynku w Rzeszowie odbędzie piknik „Multimodalność po rzeszowsku”, na który zagra zespół Piersi

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

 1. Dzięki wielkie za dzień bez kasowania biletu.Wiele osób spędziło miło czas robiąc sobie wycieczki po mieście,czy większe zakupy.Nie każdego stac na bilet za 3 zł,za to można już coś ugotowac na obiad,więc biedni zapiepszają pieszo często po kilka km.Zdrowo,ale już z torbą z zemniakami i kapustą trochę przykre.Nie było tłumów w pojeżdzie o dziwo,a atmosfera wesoło-piknikowa.Tak że dzięki władzo.

 2. 1. Biletomatu nie można wyłączyć, bo jest podłączony bezpośrednio i kierowcy nie mają na to wpływu.
  2. Nawet jeśli kupi bilet w biletomacie to i tak go nie skasuje, bo szczelina jest zablokowana, więc nie siej fermentu ty wieczny malkontencie.
  3. Jeśli bijesz brawa do zły adres wybrałeś. Oj nie wyszło Ci, nie popisałeś się, skąd ten rumieniec?

  W Y B A C Z A M Y .

 3. Po co niby wyłączać biletomaty? A jak ktoś potrzebował kupić bilet na inny dzień?

  Kasowniki były zablokowane, a na pytanie dlaczego nie można skasować kierowcy informowali że dziś i jutro jeżdzimy za darmo, ale oczywiście trzeba poszczekać w internecie, kompletnie nie mając pojęcia o sprawie.

 4. Szkoda ze nie pomyśleli żeby wyłączyć biletomaty w autobusach i na przystankach bo pewnie sporo ludzi się nacięło, kupiło bilet i skasowało 😀 także w WIELKIE BRAWA dla MPK !!

Comments are closed.