Zdjęcie: Materiały prasowe

W najbliższy piątek i sobotę (27-28 sierpnia) mieszkańcy Rzeszowa będą mogli za darmo sprawdzić stan swojego słuchu. Na parkingu przed rzeszowską Plazą przez dwa dni w specjalnym słuchobusie przyjmować będą specjaliści z firmy Marmad.

Słuchobus zaparkuje na parkingu przed wejściem głównym do CH Plaza Rzeszów przy al. Rejtana 65. W piątek specjaliści z firmy Marmed przyjmować będą od godziny 10:00 do 17:00. W sobotę z porad dyplomowanych specjalistów będzie można skorzystać w godzinach 10:00-14:00.

Badania wykonywane są w ramach „Ogólnopolskiego programu profilaktyki narządu słuchu” prowadzonego przez firmę Marmed.

W słuchobusie, który odwiedza różne miasta w całej Polsce, wykonywane są specjalistyczne testy słuchu, a pacjenci otrzymują od razu konkretne, zindywidualizowane wyniki badań. Badanie słuchu jest nieinwazyjne i bezbolesne, może mu się poddać każdy, bez skierowań czy rejestracji. Wszyscy chętni przejdą przez krótki, kilkuminutowy test.

Specjaliści wykonują dwuetapowe badania. Pierwszy etap to tzw. test ecola, krótki, przesiewowy test, w którego trakcie w słuchawkach emitowane są dźwięki o natężeniu 30 dB. w czterech częstotliwościach na przemian do prawego i lewego ucha.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pacjenci, którzy nie usłyszą wszystkich sygnałów, kierowani są na dokładniejsze badanie audiometryczne w słuchobusie. Drugi etap badanie precyzuje próg słyszenia, na podstawie którego można określić stopień niedosłuchu. 

Celem akcji jest podniesienie świadomości społeczeństwa o profilaktyce słuchu, natomiast badania są pierwszym i najważniejszym krokiem do zapobiegania i wczesnego wykrywania ubytków narządu słuchu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama