W najbliższy piątek (2 października) Politechnika Rzeszowska otwiera drzwi swoich laboratoriów. Na uczelni odbędzie się druga edycja „Nocnego spotkania z nauką”.

„II Nocne spotkania z nauką” będzie imprezą towarzyszącą 65. inauguracji roku akademickiego na Politechnice Rzeszowskiej. Piątkowa impreza to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć zaplecze naukowo-badawcze uczelni w godzinach nocnych.

Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się m.in., jak uzyskuje się niskie temperatury w Laboratorium Kriomagnetycznym oraz jakie są właściwości różnych materiałów poddawanych niskim temperaturom.

W Wydziałowym Laboratorium Badań Konstrukcji będzie można podglądnąć tzw. maszyny wytrzymałościowe i zmęczeniowe oraz sprzęt pomiarowy wykorzystywane do badań konstrukcyjnych, a także elementy, które już zostały poddane tym badaniom.

– Najmłodsi będą mogli m.in. zmierzyć się z egzaminem wstępnym z rysunku na kierunek architektura. W laboratoriach Wydziału Zarządzania będzie można zgłębić tajniki kryminalistyki, zanalizować właściwości produktów spożywczych czy sprawdzić jak tworzy się grafikę oraz animację komputerową – zachęca Magdalena Kamler z Politechniki Rzeszowskiej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ponadto będzie można podziwiać ekspozycję samolotów oraz silników lotniczych. Do dyspozycji uczestników będzie także symulator lotu oraz symulator samochodu ciężarowego z pełnowymiarową kabiną samochodu Scania. Nie zabraknie także pokazów chemicznych oraz fizycznych.

Dodatkową atrakcją będą: łazik marsjański „Legendary III”, bolid „Formuła Student”, Eurolifter i inne modele latające skonstruowane przez studentów Politechniki Rzeszowskiej. Do dyspozycji uczestników będzie także największa, rzeszowska ścianka wspinaczkowa. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do północy.

Od godz. 20:00 atrakcja specjalna: na budynku głównym PRz rozegra się wyjątkowy pokaz – animacja: muzyka, światło, dźwięk. Wstęp na całą imprezę bezpłatny.

(ak)

redakacja@rzeszow-news.pl

Reklama