Zdjęcie: Robert Skalski / materiały prasowe

Reprezentacja Ukrainy kobiet w piątek (24 czerwca) na Stadionie Miejskim w Rzeszowie rozegra pierwszy z dwóch meczów eliminacji Mistrzostw Świata. 

Podopieczne hiszpańskiego trenera Liuisa Cortesa przebywają na Podkarpaciu od 15 czerwca, trenując dwa razy dziennie w Boguchwale.

To bardzo utytułowany szkoleniowiec w damskim futbolu. Z kobiecym zespołem FC Barcelony dwa razy meldował się w finale Ligi Mistrzów. W 2019 roku przegrał z Lyonem, a rok temu Barca – pod jego wodzą – w finale ograła 4:0 Chelsea.

Ukrainki mają jeszcze szanse na awans do MŚ 2023 w Australii i Nowej Zelandii. Ukrainki w grupie B zajmują 4. miejsce, zgromadziły tylko 4 punkty, ale rozegrały o dwa mecze mniej od Hiszpanii (18 pkt.), Szkocji (10) i Węgier (9). Za nimi są tylko Wyspy Owcze (0).

Bezpośredni awans uzyska pierwsza ekipa, druga zagra w barażach. W tegorocznych sparingach podopieczne Cortesa wygrywały, a do optymizmu przed starciem ze Szkotkami skłania fakt, że w pierwszym meczu padł remis 1:1 (z Węgierkami było 2:4).

Początek meczu Ukraina – Szkocja na Stadionie Miejskim w Rzeszowie w piątek o 20:15.

Cały czas trwa sprzedaż biletów na to spotkanie. Wejściówki można kupować na stronie bilety.podkarpackizpn.pl – po 5 i 10 zł. Bilety będą też w kasach w dniu meczu od godziny 16:00. Płatność tylko gotówką.

Drugi mecz piłkarki Ukrainy rozegrają na stadionie w Rzeszowie 28 czerwca. Ich rywalkami będą wtedy Węgierki. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama