Reklama

Wybudowane za 11 mln zł przedłużenie al. Rejtana w kierunku ul. Ciepłowniczej w Rzeszowie, zostanie oficjalnie otwarte w najbliższy piątek (28 sierpnia). Połączone będzie ze spotkaniem prezydenta Tadeusza Ferenca z mieszkańcami os. Pobitno i Wilkowyja.

[Not a valid template]

 

700-metrowy odcinek przedłużenia al. Rejtana to pierwszy etap tzw. Wisłokostrady, która w ciągu pięciu lat ma połączyć os. Nowe Miasto z północną częścią Rzeszowa wzdłuż Wisłoka.

Na razie wybudowany odcinek będzie pełnił funkcję drogi dojazdowej do placu budowy nowego targowiska w okolice jednostki wojskowej przy ul. Lwowskiej, które zostanie przeniesione z ul. Dołowej. Targowisko ma powstać do przyszłego roku. Będą tam 54 pawilony handlowe oraz hala targowa i parking na 200 aut.

Odcinek pierwszego etapu „Wisłokostrady” ma dwa pasy ruchu, ścieżkę rowerową, oświetlenie i zjazdy do przyszłego targowiska. Nowa ulica w przyszłości połączy się z ulicą Ciepłowniczą przed mostem Generała Maczka. Docelowo 1,5 kilometrowa jezdnia będzie mieć 4 pasy – po dwa w każdą stronę. Inwestycja szacowana jest na ponad 115 mln zł.

„Wisłokostrada” ma w przyszłości odciążyć ruch na ulicy Lwowskiej i al. Piłsudskiego. Inwestycja ma być zrealizowana do 2020 r. Na części „Wisłokostrady” nad torami powstanie także estakada, bo wzdłuż Wisłoka są w niektórych miejscach osuwiska, których zabezpieczenie może być bardzo kosztowne.

Cztery pasy ruchu (po dwa w każdą stronę) mają być budowane od al. Rejtana do ul. Ciepłowniczej i al. Wyzwolenia. Będzie można nimi jechać w kierunku Lublina i Krakowa oraz Przemyśla i Barwinka.

Oficjalne otwarcie pierwszego etapu „Wisłokostrady” odbędzie się w piątek (28 sierpnia) o godz. 16:15. Potem, o 17:00, prezydent Tadeusz Ferenc spotka się w Rzeszowskim Domu Kultury przy ul. Konfederatów Barskich 43a, z mieszkańcami osiedli Pobitno i Wilkowyja.

Na spotkaniu ma być omawiamy projekt budżetu Rzeszowa na 2016 r. oraz bieżące sprawy osiedli.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama