Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Od 1 marca br. będzie otwarte Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Miasto przypomina o opłatach parkingowych. Przez pierwszy miesiąc promocja.

Budowa parkingu podziemnego pod placem dworcowym wraz z przebudową dróg wokół dworca PKP kosztowała 66 mln zł. W parkingu będzie 100 ogólnodostępnych miejsc postojowych, dla taxi – 15, miejsc Kiss & Ride („Całuj i jedź”) jest 30. 

Na „dachu” parkingu zatrzymywać się będą autobusy międzynarodowe i regionalne. To właśnie z niego oraz z parkingu podziemnego (nadzoruje go Zarząd Transportu Miejskiego) będzie można korzystać od najbliższego piątku (1 marca). Parking będzie płatny. 

Ponadto linia „OA” będzie odjeżdżać z miejsca, z którego odjeżdżała przed budową RCK, natomiast linia „OB” z Placu Dworcowego, obok przystanku „Koła” A. – To ze względu na umieszczone tu ładowarki do akumulatorów – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik ZTM.

Następnie autobus pojedzie na rondo przy Poczcie Polskiej gdzie zawróci i pojedzie w kierunku pl. Kilińskiego i dalej starą trasą.

Cennik parking u RCK:

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

– postój trwający do 15 minut – bezpłatnie;

– od 16 do 30 minuty postoju – 2 zł;

– od 31 do 60 minuty postoju – 4 zł;

– w drugiej godzinie postoju – 7 zł;

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– w trzeciej godzinie postoju – 8 zł;

– od czwartej do szóstej godziny postoju – 18 zł;

– od siódmej do dwunastej godziny postoju – 36 zł;

– od trzynastej do dwudziestej czwartej godziny postoju – 60 zł;

– za każdą rozpoczętą kolejną dobę – 95 zł.

Po przekroczeniu czternastej doby postoju zarządca parkingu powiadamia Straż Miejską. Opłaty za pozostawiony pojazd naliczane są do chwili jego usunięcia. Do 31 marca pierwsza godzina parkowania będzie bezpłatna, druga – 1 zł, każda kolejna – jak w cenniku. 

Na terenie parkingu zamontowano cztery parkomaty, trzy z nich umieszczono w klatkach schodowych. W tych parkomatach będzie można płacić kartą, bilonem i banknotami. Czwarty parkomat jest przy szlabanie wyjazdowym. Tam płatności będą tylko kartą. 

Automatyczna kasa przyjmuje nominały: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł, 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł i wydaje resztę.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama