Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Urząd Miasta Rzeszowa potwierdził, że uroczystości pogrzebowe Tadeusza Ferenca odbędą się w najbliższy piątek, 2 września. Ostatnie pożegnanie byłego prezydenta Rzeszowa nie będzie miało charakteru uroczystości państwowych. 

Pogrzeb Tadeusza Ferenca rozpocznie się o godz. 13:00 w katedrze rzeszowskiej przy al. Sikorskiego. Następnie kondukt przejedzie na cmentarz komunalny Wilkowyja, gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie byłego prezydenta Rzeszowa. Tam uroczystości rozpoczną się około godz. 15:00. Tadeusz Ferenc spocznie w Alei Zasłużonych. 

Miasto spodziewa się wielu gości, przedstawicieli władz regionalnych i centralnych. Uroczystości będą transmitowane na żywo za pośrednictwem dwóch telebimów. – Jeden z nich stanie przed katedrą rzeszowską, drugi w muszli koncertowej w pobliskim Parku Papieskim – mówi Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Ostatnie pożegnanie Tadeusza Ferenca nie będzie miało charakteru uroczystości państwowych, bo nie był on już urzędującym prezydentem. – Ale będą elementy uroczystości państwowych – mówił na wtorkowej sesji Rady Miasta Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Tadeusz Ferenc cieszył się szacunkiem wielu polityków – podkreślał. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Być może księga kondolencyjna w ratuszu będzie wystawiona dłużej niż tylko do piątku.  Tadeusz Ferenc zmarł w minioną sobotę (27 sierpnia), po długiej chorobie. Miał 82 lata. Odszedł w gronie najbliższej rodziny. Prezydentem Rzeszowa był w latach 2002-2021. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama