Zdjęcie: materiały zespołu
Reklama

Warsztaty gry na ukulele, malowanie toreb, zabawy, animacje i konkursy dla dzieci będą częścią rodzinnego pikniku na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej. Wieczorem zagra zespół Funkasanki. Wstęp bezpłatny. 

Piknik „Dzień dobry Добрий деньna” i koncert odbędą się w najbliższy piątek (1 lipca) przy Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24).

Piknik, którego celem jest integracja dzieci i młodzieży polsko-ukraińskiej, rozpocznie się o godz. 14:00. W programie znajdują się m.in. warsztaty gry na ukulele, malowanie toreb, zabawy, animacje i konkursy dla dzieci oraz fotobudka i pyszne lody.

O 20:00 na scenie wystąpi zespół Funkasanki – para artystów (Anka Kaptór i Przemek Starachowski) grająca downtempo. To „niepoprawni marzyciele, samozwańczy tancerze, pełni dystansu do siebie, wierzący niczym Blues Brothers w muzyczną misję od Boga”.

Artyści mają na koncie kilka singli oraz dwie płyty – debiutancką, wydaną własnym nakładem i „Last Call” (Kayax). Zagrali prawie 100 koncertów. Muzyczny styl duetu ewoluował przez lata – od alternatywnego popu, aż po elektronikę z nurtu downtempo.

„Jesteśmy parą muzyków wrażliwą na sztukę i piękno, lubiącą oglądać filmy i fotografie, nałogowo chodzącą na wystawy i spacery, zawsze głodną nowych smaków. Lubimy oglądać ludzi” – mówią artyści, nazywani „nieco ekscentrycznym duetem ze wschodniej Polski”. 

„Muzyka Funkasanek to prawdziwy chill w głośnikach” – tak opisywana jest ich twórczość. Muzyczny duet pochodzi z Łomży. Po koncercie będzie można porozmawiać z artystami podczas afterparty z zespołem w Estradzie Rzeszowskiej.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama