Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Nie ustają protesty nauczycieli. Rzeszowscy pedagodzy w piątek, 26 kwietnia, znów wyjdą na ulice. 

Strajk w polskich szkołach trwa od 8 kwietnia. Rząd PiS w ekspresowym tempie w czwartek, 25 kwietnia, chce przez Sejm i Senat przepchać specustawę, która dyrektorom szkół i samorządom umożliwi sklasyfikowanie maturzystów, jeżeli tego nie zrobią strajkujący nauczyciele. 

Rząd zachęcał oświatowe związki zawodowe, by usiadły do „okrągłego stołu”, który ma się odbyć w piątek na Stadionie Narodowym w Warszawie. Związek Nauczycielstwa Polskiego propozycję rządu odrzucił. 

W piątek o godz. 18:00 przed I Liceum Ogólnokształcących przy ul. 3 Maja w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest nauczycieli.

„To jest nasz okrągły stół. Tu trwają nauczyciele, a z nimi uczniowie i rodzice. Tu w szkołach całej Polski. I nauczyciele wytrwają premierze Morawiecki. Wytrwają wbrew wam – wbrew pani Szydło i minister Zalewskiej. Wytrwają, bo są mądrzy i twardzi, a wy swą arogancją i pogardą doprowadziliście ich do ostateczności” – czytamy w zapowiedzi piątkowego protestu. 

„Wytrwają, mimo tego, że chcecie ich podzielić, że chcecie skłócić, że jak zawsze szczujecie na nich ludzi. Wytrwają wreszcie dlatego, że mają za sobą uczniów i rodziców, bo mają wielkie wsparcie, a za chwilę będą mieć jeszcze większe.

Nie zdajecie sobie sprawy, czym jest solidarność – nigdy jej nie doznaliście i nigdy jej nie zrozumiecie. Bo przyzwoitość premierze Morawiecki nie leży na murawie Stadionu Narodowego. Ją po prostu trzeba mieć. I my wszyscy ją mamy. Solidarność to ważna rzecz – pokażmy ją – w tym nasza siła!” – dodają organizatorzy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama