Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Kolejne transfery Asseco Resovii. Do klubu wraca Zbigniew Bartman, drużynę zasili także Francuz Nicolas Marechal. To nie koniec wzmocnień przed nowym sezonem PlusLigi.

Nazwiska nowych zawodników Asseco Resovii poznamy oficjalnie w piątek, 17 maja, podczas konferencji prasowej, która o godz. 17:00 odbędzie się w Galerii Rzeszów (sponsor rzeszowskich siatkarzy) na placu eventowym obok fontanny – poziom -1.

W komunikacie zapowiadającym konferencję i spotkanie kibiców z nowymi zawodnikami Resovii, które tego samego dnia odbędzie się o 18:30 w browarze Manufakturze (potrwa do 20:00), klub informuje tylko, że zaprezentowani zostaną zawodnicy “dobrze znani z plusligowych parkietów”. 

“Do zespołu Asseco Resovii powróci bohater piątych setów z PGE Skrą Bełchatów w sezonie 2012/13. Nowym nabytkiem rzeszowskiej ekipy będzie również francuski przyjmujący” – zapowiada Resovia.

Nie trudno się domyśleć, że wspomniany “bohater piątych setów” z bełchatowską Skrą to Zbigniew Bartman, który w ostatnich dwóch sezonach grał w barwach argentyńskiego UPCN San Juan Voley. Bartman w rzeszowskim klubie spędził zaledwie jeden sezon 2012/2013, ale zdołał z Resovią zdobyć tytuł mistrza Polski. 

Z kolei francuski przyjmujący to Nicolas Marechal, który od 2018 roku grał w rosyjskiej Superlidze, w drużynie Jenisiej Krasnojarsk. W polskiej PlusLidze grał w latach 2013-2016. Jeden sezon Marechal spędził w Jastrzębskim Węglu, dwa w PGE Skra Bełchatów. 

Wiadomo, że Zbigniew Bartman i Nicolas Marechal nie będą jedynymi nowymi zawodnikami Asseco Resovii. Jak poinformował Polsat Sport, drużynę wzmocnią jeszcze kanadyjski przyjmujący Nicholas Hoag i belgijski przyjmujący Tomas Rousseaux. Hoag w 2018 roku grał w Stoczni Szczecin, ostatnie miesiące spędził we włoskiej drużynie Sir Safety Perugia.

Z kolei Tomas Rousseaux już miesiąc temu sam się pochwalił, że od sezonu 2019/2020 będzie grał w Resovii. “Jestem szczęśliwy, że mogę ogłosić dołączenie do niesamowitej siatkarskiej dynastii, jaką jest Asseco Resovia Rzeszów i że będę występował w Polsce przez kolejne dwa lata!” – napisał wtedy na Instagramie. Wpis szybko jednak usunął. 

Rousseaux w ostatnich dwóch sezonach grał w Indykpolu AZS Olsztyn (2017–2018) i GKS Katowice (2018–2019).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: