Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

W piątek (2 czerwca) ulicami Rzeszowa przejdą studenci trzech rzeszowskich uczelni. Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość. 

Jak informowaliśmy, w piątek i sobotę (2-3 czerwca) odbędą się KultURalia 2023, czyli święto studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

Studenci będą się bawić na terenie miasteczka akademickiego UR przy ulicy Cichej. Wieczorne koncerty poprzedzi tradycyjny korowód studentów, którzy w piątek spotkają się na Rynku o 17:00. Tam od władz Rzeszowa odbiorą symboliczny klucz do bram miasta. 

W kierunku akademików przy ul. Cichej studenci wyruszą ok. 18:50. Podczas korowodu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Studenci będą szli ulicami: Słowackiego, Szopena, Kilara, Trasą Zamkową, Kopisto, Podwisłocze, Kwiatkowskiego – do ul. Cichej.

Policjanci przewidują, że studenci dotrą na teren imprezy ok. godz. 20:00. Korowód poruszać się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierowców z lewej strony pochodu.

– Na jego trasie funkcjonariusze blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch. W razie konieczności, będą zamykać mijane przez studentów ulice – informuje Magdalen Żuk, rzecznik KMP Rzeszów. 

W pierwszy dzień KultURaliów na głównej scenie od godz. 19:30 zagrają: Niebieszczańska, Opał, Jamal, Elektryczne Gitary, Young Igi i Video. W sobotę od 18:30 wystąpią: Mati Ważny, Dziarma, Miętha, Myslovitz, Kuban i Mr. Polska.

KultURalia 2023 są płatne. Dla studentów i uczniów oraz pracowników uczelni karnety kosztują 30 zł, bilet jednodniowy – 20 zł. Pozostali płacą odpowiednio: 65 i 40 zł. Bilety do kupienia na stage24.pl, będzie je można kupić także na miejscu imprezy.

KultURalia odbędą się po raz jedenasty. 

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram, pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama