Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

21. Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie zaprasza na swoje święto. Bramy koszar przy ul. Langiewicza zostaną otwarte w najbliższy piątek 24 maja.

Święto “Podhalańczyków” rozpocznie się już w czwartek 23 maja od mszy świętej od godz. 12:00 w kościele garnizonowym przy ul. Reformackiej. Główne uroczystości zaplanowano na piątek. Rozpoczną się one o 9:00 od podniesienia flagi, odegrania i odśpiewania hymnu państwowego.

Zostaną również odczytane rozkazy o wyróżnieniach i uhonorowaniu oraz odbędzie się wręczenie wyróżnień. O 10:30 zaplanowano nadanie tytułu „Honorowego Podhalańczyka”, o 11:10 przejście pododdziałów w miejsce rozpoczęcia defilady. O 11:15 odbędzie się musztra paradna i pokaz walki wręcz w wykonaniu “Podhalańczyków”. 

Defiladę pododdziałów przewidziano na 11:30, a o 12:00 rozpocznie się żołnierski piknik na terenie koszar a w jego trakcie odbędzie się pokaz sprzętu, wypiek chleba, będzie też serwowana wojskowa grochówka. Piknik potrwa do 16:00. Wstęp, jak zwykle, bezpłatny. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: