Reklama

Do końca kwietnia w każdy weekend na stoisku WSIiZ w Millenium Hall w Rzeszowie można wykonać bezpłatne badania składu masy ciała. Stoisko jednocześnie promuje nowy kierunek studiów – dietetykę.

[Not a valid template]

 

– Badania cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Chętnych osób jest tak dużo, że ustawiają się w kolejce, a obsługująca sprzęt ekipa nie ma czasu odetchnąć. Można je wykonać w każdy weekend kwietnia (od piątku do niedzieli), w godzinach od 14:00 do 19:30, obok punktu informacyjnego w Millenium Hall. Wyjątek stanowi Wielki Piątek (18.04), kiedy stoisko będzie czynne w godzinach 10:00-13:00 – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Najważniejszym elementem stoiska jest profesjonalne urządzenie – Analizator InBody170, dzięki któremu każdy chętny bezpłatnie uzyska sporo fachowych informacji na temat składu swojego ciała. Pozna także informacje o masie mięśniowej oraz masie tkanki tłuszczowej. Urządzenie poda również diagnozę otyłości.

– Chcemy, aby osoba, która wykona badanie, otrzymując wynik dowiedziała się także, że studiując dietetykę w WSIiZ będzie mogła poprawić swój i nie tylko swój stan zdrowia prawidłowo się odżywiając – wyjaśnia Urszula Binduga z Katedry Zdrowia Publicznego, Dietetyki i Chorób Cywilizacyjnych WSIiZ. – Sam pacjent będzie mógł stać się specjalistą w dziedzinie dietetyki podejmując kształcenie w WSIiZ – dodaje Binduga.

Skład ciała jest bardzo ważny i pomaga w zrozumieniu, jak schudnąć w zdrowy sposób. Sama dieta może doprowadzić do utraty wody oraz beztłuszczowej masy ciała (oba elementy są bardzo ważne dla zdrowego funkcjonowania organizmu). Urządzenie InBody pozwala monitorować utratę masy ciała poprzez pomiar tłuszczu w sposób gwarantujący utratę tkanki tłuszczowej. Poprzez śledzenie nie tylko utraty masy ciała, ale również jego składu, możemy otrzymać idealny typ ciała, wraz z wysoką ilością beztłuszczowej masy ciała oraz małą ilością tkanki tłuszczowej.

1 kwietnia WSIiZ rozpoczęła rekrutację na studia, również na kierunku dietetyku.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: