W piątek w Rzeszowie wielka walka bokserska! Różański vs Okolie!

Reklama

Takiej walki w Polsce nie było od dziewięciu lat! W piątek (24 maja) na rzeszowskim Podpromiu Łukasz Różański będzie bronił mistrzowskiego pasa kategorii bridger. Jego przeciwnikiem będzie Brytyjczyk Lawrence Okolie.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

– To walka absolutnie unikatowa, o najwyższą stawkę – mówi Jacek Szelągowski, promotor grupy Knockout Promotions, która jest współorganizatorem piątkowej gali KnockOut Boxing Night 35 w hali Podpromie. 

Podczas gali kibice zobaczą pięć pojedynków, walką wieczoru będzie starcie zawodnika Stali Rzeszów Łukasza Różańskiego (15-0, 14 KO) z Lawrencem Okoliem (19-1, 14 KO). Z takiej klasy rywalem Różański jeszcze się nie mierzył w swojej dotychczasowe karierze.

Brytyjczyk jest byłym mistrzem świata wagi junior ciężkiej. Pas stracił po porażce z Chrisem Billamem-Smithem. Jest to jednak potężny rywal. Okolie pokonał Igora Jakubowskiego na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Wygrywał też wiele walk z pięściarzami z Polski, w tym z Krzysztofem Głowackim oraz Michałem Cieślakiem. Okolie to jeden z najlepszych pięściarzy na świecie, który tak jak i Różański, jest znany z „kamiennych pięści”.

– Jeżeli ktoś pokonuje takiego „zwierzaka” jak Michał Cieślak, to musi być silny i wspaniały boksersko. Okolie jest absolutnym topem – podkreśla wagę najbliższego przeciwnika Łukasza Różańskiego Jacek Szelągowski. – Przed Łukaszem bardzo ciężkie zadanie. 

 

Kibice dodają mu skrzydeł

We wtorkowe popołudnie Rożański spotkał się z Okoliem w Rzeszowskich Piwnicach. Były też władze Rzeszowa: prezydent Konrad Fijołek i wiceprezydent Krystyna Stachowska. – To będzie wielka, wyjątkowa walka – nie ma wątpliwości prezydent Fijołek.

Miasto na promocję Rzeszowa przy okazji gali wyda 550 tys. złotych. Miasto będzie się promowało w internecie, telewizji Sky, na portalu ringpolska.pl, w spotach oraz we wszystkich materiałach poligraficznych i na telebimach. 

Różański do walki z Okoliem przygotowywał się trzy miesiące. – Zrobiłem w tym czasie wszystko, co w mojej mocy, żeby w piątek wygrać. Było też trochę „brudnego” boksu. Zobaczymy, czy w piątek będziemy boksować, czy się ściskać – mówi rzeszowski pięściarz.

22 kwietnia minie rok od walki Łukasza Różańskiego z Alenem Babiciem, którego znokautował na Podpromiu już w pierwszej rundzie. Zwycięstwo Rożańskiego zapewniło mu mistrzostwo świata prestiżowej federacji WBC w kategorii briger (waga do 101,6 kg).

W piątek, 24 maja, Różański będzie bronił mistrzowskiego pasa przed własną publicznością. – Moim kibice dodają mi skrzydeł – podkreśla pięściarz, który we wtorek w Rzeszowskich Piwnicach stanął „twarzą w twarz” z Lawrencem Okoliem.

– Nie mam specjalnego planu na tę walkę. Każdy przeciwnik jest inny, ja korzystam ze swoich naturalnych predyspozycji – siły i agresji – mówi Okolie.  

Galę KnockOut Boxing Night 35 na żywo będzie transmitowała stacja TVP Sport od godz. 19:30. Walkę wieczoru będzie można obejrzeć także w telewizyjnej „Jedynce” – od 22:45. Pojedynek będą komentować: Piotr Jagiełło i Janusz Pindera.

KARTA WALK:

Walka wieczoru:

Pojedynek o mistrzostwo WBC w kategorii bridger: Łukasz Różański vs Lawrence Okolie

Karta główna:

– Fiodor Czerkaszyn (23-1-0, 14 KO) vs Jorge Cota (31-6-0, 28 KO) [waga średnia],

– Jan Czerklewicz (12-1-0, 3 KO) vs Paul Valenzuela Jr (28-11-0, 18 KO) [waga junior ciężka],

– Ihosvany Rafael Garcia (12-0-0, 9 KO) vs Łukasz Pławecki (7-1-2, 4 KO) [waga superśrednia],

– Kamil Ślendak (1-1-0, 0 KO) vs Daniel Płonka (1-0-0, 1 KO) [waga junior ciężka]. 

Organizatorzy gali twierdzą, że wszystkie walki z karty głównej zapowiadają się arcyciekawie. – Mogłyby być walkami wieczoru na innych wydarzeniach – twierdzi Jacek Szelągowski z Knockout Promotions.

Bilety na piątkową galę można kupować na stronie: ebilet.pl. Ceny zaczynają się od 125 zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama