Reklama

21 km w niewiele ponad godzinę – to najlepszy wynik tegorocznego Półmaratonu Rzeszowskiego. Wzięło w nim udział około tysiąc osób.

VII Półmaraton Rzeszowski po raz kolejny, mimo kiepskiej pogody, ściągnął rzesze uczestników oraz widzów. – W tegorocznym wyścigu wzięło udział prawie tysiąc osób – informuje Maciej Chłodniki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Oba pierwsze miejsca przypadły naszym sąsiadom z Ukrainy.

Cała trasa liczyła ok. 21 km. Start i meta biegu znajdowała się w galerii handlowej Millenium Hall. Trasa maratonu biegła między innymi przez: Most Zamkowy, ulicę Hetmańską, Szopena, a także wzdłuż Wisłoka po obu jego stronach.  W półmaratonie brali udział także zawodnicy z zagranicy: Ukrainy, Kenii, Łotwy, Litwy, Mołdawii i USA.

Najlepszy wynik osiągnął lwowianin Taras Solo – 1 godz. i 7 min. Następny był również Ukrainiec Krovlaidis Sergii. Najlepszy z Polaków był nauczyciel z Rzeszowa Michał Gąsiorski, który na metę dobiegł trzeci.

Również wśród pań dominowała biegaczka z Ukrainy. Jako pierwsza dobiegła Tatiana Holowczenko, druga była reprezentantka Mołdawii Lila Fiskovicz. Trzecia na mecie zjawiła się Polka, Anna Wojna. Przed południem odbył się mini maraton dla dzieci i młodzieży. Również w nim uczestniczyło około tysiąca osób.

Zwycięzcy maratonu dla dorosłych zainkasowali po 4 tys. złotych.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama