Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

1,5 miesiąca potrwa remont 400-metrowego odcinka ulicy Lisa-Kuli w Rzeszowie. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. 

Zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami, miasto pod koniec maja ogłosiło przetarg na remont ul. Lisa-Kuli. Dokładnie miesiąc później udało się otworzyć oferty. Jest ich 7. Najniższą złożyła firma Molter z Głogowa Małopolskiego – nieco ponad 1 mln zł, najwyższą – Drogbud z Golcowa – 1,4 mln zł. Wszystkie oferty, prawie jak nigdy w ostatnim czasie, mieszczą się w możliwościach finansowych miasta.

Ratusz na remont Lisa-Kuli zaplanował 1,7 mln zł. Na jaką więc firmę postawią drogowcy? – Na to pytanie nie ma jeszcze odpowiedzi. Trwa analiza ofert. Umowa z wybranym wykonawcą zostanie podpisana najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Jeśli tak się stanie, wówczas remont 400-metrowego odcinka ul. Lisa-Kuli od placu Śreniawitów do ronda przy Outlet Graffica rozpocznie się w połowie lipca i potrwa do końca sierpnia. Zostanie wymieniona nawierzchnia, którą wzmocni geosiatka, aby uniknąć w przyszłości kolein. Podobne rozwiązanie dwa lata temu zastosowano na placu Śreniawitów.

Ponadto, zostaną wyregulowane krawężniki oraz studzienki. 

– Chcemy, aby ulica Lisa-Kuli była w trakcie remontu przejezdna, dlatego najpierw będzie remontowana jedna część drogi, później druga. Jeśli będzie potrzeba, ulica zostanie zamknięta na dzień lub dwa, wówczas objazd będzie odbywał się przez ul. Mochnackiego – zapowiada Maciej Chłodnicki. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama