Zdjęcie: Bieganie Rzeszów / Dron Rzeszów Media

Około 2000 zgłosiło się do 7. PKO Biegu Niepodległości, który w poniedziałek, 11 listopada, odbędzie się w Rzeszowie. Część ulic w mieście w tym czasie będzie zamknięta.

Bieg Niepodległości rozpocznie się o godz. 11:11. Trasa 10-kilometrowego biegu wytyczona została ulicami miasta. Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu. Zakończenie zawodów przewidziano na 13:00.

7. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie odbędzie się w ramach cyklu PKO Rzeszów Biega. Należą do niego również PKO Maraton Rzeszowski i PKO Półmaraton Rzeszowski. Do tegorocznego biegu zgłosiło się prawie 2000 osób. Jeżeli wszystkie dobiegną do mety, padnie rekord frekwencji rzeszowskiego biegu.

– 11 listopada odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego. Na Placu Wolności będzie defilada wojskowa, a główna ulica będzie wyłączona z ruchu. Chcąc utrzymać starą trasę, musielibyśmy zorganizować bieg po południu, a my chcemy startować o symbolicznej godzinie 11:11, 11 listopada. Postanowiliśmy więc zmienić trasę. Ta nowa także jest równie ciekawa – zapewnia Mirosław Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia „Rzeszów Biega”.

Uczestnicy biegu wystartują z alei Rejtana na wysokości Centrum Handlowego „Plaza”. Dalej trasa przebiegać będzie ulicami: Rejtana (prawą jezdnią), Kopisto (prawą jezdnią), Mostem Zamkowym, (prawą jezdnią), Kilara (w kierunku Słowackiego), Słowackiego, Kościuszki, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena w kierunku Placu Śreniawitów i do ul. Hetmańskiej, a następnie w ul. Żeglarską częściowo zamkniętą dla ruchu.

Dalej zawodnicy pobiegną bulwarami nad Wisłokiem, pasem wydzielonym taśmą ostrzegawczą, skręcą w lewo w ul. Podpromie, ul. Kilara i na Most Zamkowy prawym pasem ruchu „pod prąd”, al. Kopisto prawym pasem ruchu „pod prąd” i al. Rejtana prawym pasem ruchu „pod prąd”, do mety przy Centrum Handlowym „Plaza”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami bieg będzie odbywał się chodnikiem lub jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Jak poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 5:00, kiedy zamknięty zostanie odcinek al. Rejtana od skrzyżowania z al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Popiełuszki. Odcinek ten zamknięty będzie do 15:00.

Od 5:00 rozpoczną się prace związane z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Od 10:0 do 13:00 zamknięte dla ruchu zostaną pozostałe ulice i odcinki ulic. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama