Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

Prawie 2000 osób zapisało się do 7. Biegu Niepodległości, który w poniedziałek (11 listopada) odbędzie się w Rzeszowie. 

W zeszłym biegu linię mety przekroczyło 1858 zawodników, co było najlepszym dotychczas wynikiem w naszym mieście. Do tegorocznego biegu zgłosiło się prawie 2000 osób. Jeżeli wszystkie dobiegną do mety, padnie rekord frekwencji rzeszowskiego biegu.

W biurze zawodów w Centrum Handlowym Plaza będzie można jeszcze zapisać się do biegu w dniu imprezy. Opłata wynosi 85 zł. Ilość miejsc ograniczona. Organizatorzy zachęcają zawodników, w szczególności mieszkańców Rzeszowa i okolic, po odbiór pakietów startowych w niedzielę. 

Odbiór pakietów tylko w biurze zawodów za okazaniem dokumentu tożsamości oraz upoważnienia (w przypadku odbioru pakietu dla innego zawodnika). Biuro w niedzielę będzie czynne od 15:00 do 18:00, w poniedziałek od 7:30 do 10:30. Dla uczestników biegu dostępny będzie parking Plazy. Wjazd od strony ul. Geodetów przez ul. Paderewskiego.

Wszyscy uczestnicy biegu będą ubrani w białe lub czerwone koszulki, dzięki czemu na starcie stworzą żywą flagę Polski. Na samym końcu, za wszystkimi biegaczami, ruszy ekipa z wielką 35-metrową biało-czerwoną flagą. Odprawa biegaczy, którzy pobiegną z flagą, odbędzie się o 10:30 pod kładką dla pieszych nad al. Rejtana.

Biegacze wystartują o godz. 11:11 z okolic Centrum Handlowego Plaza przy alei Tadeusza Rejtana, a następnie skręcą w aleję Kopisto i przebiegną Mostem Zamkowym przez rzekę Wisłok. Dalej trasa poprowadzi: ulicami Kilara, Słowackiego, Kościuszki, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena, Hetmańska, Żeglarska, ścieżka wzdłuż Wisłoka, Podpromie, Kilara, Most Zamkowy, Kopisto, Rejtana.

Na trasie biegu znajdować się będzie jeden punkt odżywczy z wodą, przygotowany na ul. Hetmańskiej. Prysznice dla zawodników znajdować się będą na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas 7. PKO Biegu Niepodległości każdy będzie mógł się włączyć w charytatywną akcję biegową. Biegacze mogą przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Wiktorii”, a Fundacja PKO BP ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę, która zostanie przekazana na konto Fundacji Serca dla Maluszka. 

2-letnia Wiktoria urodziła się ze zniekształconymi kościami nóg oraz stawów kolanowych i biodrowych. Ma szanse na chodzenie dzięki wielu operacjom przeprowadzonym w USA.

W związku z tym, że trasa zawodów została wytyczona ulicami miasta, zamknięcie części ulic może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu. Pozostałymi ulicami bieg będzie odbywał się chodnikiem lub jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 5:00, kiedy zamknięty zostanie odcinek al. Rejtana od skrzyżowania z al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Popiełuszki. Odcinek ten zamknięty będzie do 15:00. Od 5:00 rozpocznie się rozstawianie elementów zabezpieczających na trasie biegu.

Od godz. 10:00 do 13:00 zamknięte dla ruchu zostaną pozostałe ulice i odcinki ulic.  Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności. Na czas biegu zmieni się rozkłady jazdy miejskich autobusów. Szczegóły TUTAJ

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama