Zdjęcie: Pixabay

„Poeci dla Tybetu” to wyraz solidarności z trzema pokoleniami Tybetańczyków, którzy wyrośli na wygnaniu. Akcję organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. 

„Poeci dla Tybetu” to nowa akcja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie która ma przypomnieć 60. rocznicę wybuchu Powstania w Tybecie w 1959 roku, po którym Dalajlama musiał uciekać z kraju i nigdy już do niego nie powrócił.

„To także wyraz solidarności z trzema pokoleniami Tybetańczyków i Tybetanek, którzy wyrośli na wygnaniu i – by sparafrazować słowa wiersza Tenzina Tsundue – są zmęczeni walką o kraj, którego nigdy nie widzieli” – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia. 

Ponadto, wydarzenie ma także przypomnieć, że w tym roku mija 10 lat od początku kampanii samospaleń Tybetańczyków, w ramach której tego aktu dokonało ponad 150 osób przy niemal zupełnym milczeniu świata.

„Chcemy dać skromny wyraz naszej solidarności z bitymi, prześladowanymi, wsadzanymi do więzień, grzebanymi po kryjomu, zmuszanymi do emigracji ludźmi, których podstawowe prawa są negowane” – wyjaśniają organizatorzy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Spotkanie literacko-muzyczne „Poeci dla Tybetu” odbędzie się w poniedziałek (30 grudnia) o godz. 18:00 przy ul. Iwonickiej 38. Podczas spotkania wiersze będę czytać: Radosław Wiśniewski, Dariusz Pado, Jacek Mączka oraz Janusz Radwański. Muzyczną oprawę zapewni z kolei „Rangzen Renegades”. 

Wstęp wolny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama