Wprowadzenie pierwszej łyżeczki do diety malucha dla rodziców okazuje się zwykle nie lada wyzwaniem. Od czego zacząć? Kiedy i jak rozszerzyć dietę niemowlaka? Na te i na inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź w najbliższy poniedziałek podczas bezpłatnych warsztatów dla rodziców i dzieci w GYM Generation w Rzeszowie. 

Bezpłatne warsztaty składać się będą z dwóch części – dla rodziców i dzieci. Część dla rodziców poprowadzi dietetyk dr Barbara Piekło z Pro-Famili, a z kolei część dla dzieci, która odbywać się będzie w tym samym czasie, instruktorzy z GYM Generation, którzy poprzez zabawę będą zachęcać maluchy do aktywności fizycznej.

Warsztaty odbędą się w najbliższy poniedziałek o godz. 18:00 w GYM Generation w Rzeszowie.

– Podczas warsztatów poruszymy bardzo ważny temat – tzw. pierwszej łyżeczki, która zwykle dla rodziców staje się źródłem wielu dylematów. Porozmawiamy o prawidłowych zasadach rozszerzania diety malucha, a także rozprawimy się z wieloma mitami, które funkcjonują w tym temacie. Nie zabraknie też rozmów na temat zdrowego żywienia starszych maluchów – zachęca dietetyk dr Barbara Piekło.

– Gdy będę rozmawiać z rodzicami, doświadczone instruktorki zajmą się w tym czasie maluchami, angażując je do sportowej zabawy. Nie zabraknie też dietetycznej edukacji dla dzieci, ale oczywiście wszystko w formie zabawy – dodaje dr Piekło.

Warsztaty odbędą się w ramach II edycji Festiwalu Kulinarnego dla Mam „Mamy Apetyt” organizowanego przez szpital Pro-Familia. Warsztaty potrwają od 18:00 do 19:00 w GYM Generation (ul. Popiełuszki 1 A).

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy wysłać zgłoszenie na adres – redakcja@pro-familia.pl. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztatom patronuje Rzeszów News.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama