Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Kolejna msza w intencji śp. Pawła Adamowicza. Tym razem w poniedziałek 21 stycznia za duszę tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska będziemy się modlić w rzeszowskiej bazylice oo. Bernardynów. 

– Intencja będzie sprawowana od samorządu województwa podkarpackiego wraz z zarządem województwa – poinformował nas w niedzielę Tomasz Leyko, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Eucharystia odbędzie się w bazylice oo. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 18:00.

To już druga msza w Rzeszowie w intencji tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, który w sobotę został pochowany w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. W sobotę msza odbyła się w katedrze rzeszowskiej, ale duchowni ani słowem nie nawiązywali do ostatnich wydarzeń, które wstrząsnęły całą Polskę.  

Paweł Adamowicz został zamordowany tydzień temu podczas gdańskiego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 27-letni zamachowiec zadał mu trzy ciosy. Lekarzom, pomimo 5-godzinnej operacji, nie udało się jednak uratować życia prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu.

W sobotnich uroczystościach pogrzebowych w Gdańsku śp. Pawła Adamowicza uczestniczyło ok. 45 tysięcy osób. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

 1. Czy Watykan zezwala na gloryfikację genderyzmu i ruchów LGBT? Czy ktoś kto jawnie i publicznie przeciwstawia się naukom Biblii powinien być chowany w bazylice przez biskupa.

  Ludzie nie są głupi widzą ten fałsz. Drodzy księża znowu kilka tysięcy wiernych od Was się odwróci. Róbcie tak dalej to jeszcze za naszego życia polskie kościoły będą jak w Anglii przerabiać na dyskoteki.

 2. Tak wzbudzacemocje. To ogromna tragedia szczegolnie dla rodziny. I dobrze, ze była żałoba narodowa, dobrze ze są msze sw. Ale każdy piszący artykuł powinien pisać zgodnie z prawdą. Niedopuszczalne, szczególnie w mediach, jest podawanie, powielanie nieprawdy. To manipulowanie czytelnikami i wzbudzanie niepotrzebnych emocji!

 3. Kłamliwe informacja w artykule i to podkreślono na czerwono! A wzmianka intencji mszy w katedrze za P. Adamowicz wymieniona była na początku mszy i później w modlitwie wiernych. Ktoś, kto to napisał pewnie tam nie był albo się spóźnił, albo był myślami daleko i tylko obserwował obecnych!

 4. W sobotę Urząd Miasta “katedra”,w poniedzialek Samorząd “bazylika”, w czwartek “saletyni”, reszta czyli drugi sort i to jest właśnie pojednanie!
  Ta nienawiść jest tak zakorzeniona w Narodzie Polskim,ze tylko nie daj Boże tragedia Narodowa może to zmienić!
  Bądzmy razem!

 5. Kim był ten Adamowicz bo nie znam faceta? Żałoba narodowa, msze w czarnych kościołach mafii kościelnej… o co biega?

  “Rok 2017: zginęło 873 pieszych”

  Gdzie żałoba narodowa po tych ludziach? Gdzie msze i cały ten medialny cyrk?

Comments are closed.