Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej. Na zdjęciu Mariusz Błaszczak i płk Dariusz Lewandowski
Reklama

Płk Dariusz Lewandowski w poniedziałek 4 lutego rozpocznie pracę na stanowisku dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Towarzyszyć temu będzie uroczysta oprawa.

Płk Dariusz Lewandowski na stanowisku dowódcy “Podhalańczyków” zastąpił gen. Ryszarda Pietrasa, który po niespełna dwóch latach jeszcze pod koniec ubiegłego roku został wyznaczony na zastępcę Dowódcy Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego w Krakowie.

Płk Lewandowski nominację otrzymał 11 stycznia br. z rąk ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Jeszcze wtedy MON informował, że płk Lewandowski swoją misję na stanowisku dowódcy 21. BSP rozpocznie 4 lutego. W poniedziałek na rzeszowskim Rynku odbędzie się uroczysty apel z okazji przekazania i objęcia obowiązków. 

Apel rozpocznie się o godz. 11:00. 

Płk Dariusz Lewandowski przez ostatnie dwa lata dowodził 34. Brygadą Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Odbywał praktykę w ramach rezerwy kadrowej w dowództwie 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej na stanowisku szefa szkolenia dywizji oraz w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej na stanowisku zastępcy dowódcy brygady.

Płk Dariusz Lewandowski urodził się w Jedwabnem, jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu, kursu dowódców batalionów (Wyższy Kurs Doskonalenia Oficerów – 1997), Akademii Obrony Narodowej, Podyplomowych Studiów Operacyjno-Strategicznych Akademii Obrony Narodowej, Studiów Polityki Obronnej. 

Program apelu

– godz. 10:40 – wprowadzenie pododdziałów honorowych,

– godz. 11:00 – przybycie przełożonego w towarzystwie przekazującego i obejmującego obowiązki Dowódcy 21. BSP,

– godz. 11:05 – podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu RP, powitanie gości,

– godz. 11:15 – ceremonia przekazania sztandaru Brygady, podpisanie protokołu przekazania obowiązków, przekazanie proporca rozpoznawczego oraz insygniów Strzelców Podhalańskich,

– godz. 11:30 – wystąpienia dowódców i zaproszonych gości,

– godz. 11:55 – defilada pododdziałów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Do RES czort wie czy by zdał czy nie – fakt gość jest spory i np. podciąganie może mu iść średnio ale to trzeba by na normy popatrzeć bo to jest zależne od wieku i może być że wystarczyłoby 3x i by styknęło, marszobieg też może by w czasie zrobił. Swoją drogą siły może mieć jak ćwiczy gdzieś a to że trochę mu ciała doszło przecież on z karabinem nie lata. Fakt trochę wygląda ten mundur na przymaławy ale to pewnie przez muskuły 😉

  2. Uważasz, że człowiek takiej postury i mający tyle lat ile ma nie może zaliczać testów sprawnościowych? To nic nie wiesz.

  3. Poza literówkami – wojsko teraz to nie to wojsko co dawniej. Co do testów sprawnościowych, pewnie w WSO.. zdał, sądząc po wieku z obrazka, a teraz przybylo wojaka naście kilogramów, no i co zrobisz jak nic nie zrobisz? Teraz wojsko to polityka – jak widać. Minister właściwy na wygłupki na Rynku rzeszowskim da radę przyjechać? Zainstaluje osobiście namiestnika? A po co wygłupki na ul. Rynek? Cytując przekaz “Płk Dariusz Lewandowski w poniedziałek 4 lutego rozpocznie pracę na stanowisku 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Towarzyszyć temu będzie uroczysta oprawa.”. Jeden pułkownik na stanowisku 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Ten fakt warto uczcić uroczystą oprawą, sam taki żołnierz zastąpi brygadę – rozmiar rzeczywiście słuszny, nieprzyjaciel może się przerazić.

  4. Niech mnie krtoś oświeci , kiedyś w wojsku były egzaminy sprawnościowe – przeciez ten gościu nie mogł ich przejść pozytywnie. Znowy BMW? Jestem po prostu ciekawy. Przykład idzie od góry przecież. wydaje mi się to na kpinę.

Comments are closed.