Szkoła i przedszkole
Zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Między innymi nowe trzykondygnacyjne skrzydło i halę sportową z zapleczem zyska Szkoła Podstawowa nr 13 w Rzeszowie. Rozbudowa rozpocznie się w przyszłym roku. 

– Szkoła Podstawowa nr 13 wymaga rozbudowy i unowocześnienia. W kampanii wyborczej zapewniłem mieszkańców osiedla Staromieście, że modernizacja szkoły będzie jednym z priorytetów mojej polityki – mówi prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Fijołek zapisał inwestycję w projekcie miejskiego budżetu na rok 2022. – Gotowa jest też dokumentacja, którą opracowała firma ARP Manecki z Krakowa. 25 października zostało wydane pozwolenie na budowę – informuje Artur Gernand z prezydenckiej kancelarii. 

Inwestycja składa się z trzech elementów. Pierwszy z nich to przebudowa istniejącego budynku szkolnego. Ta ma polegać m.in. na zmianie układu wewnętrznego części pomieszczeń na poziomie -1.

Drugi z elementów to budowa nowej trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, która będzie połączona z istniejącym budynkiem.

– Na kondygnacji 0 zaprojektowano świetlicę szkolną, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne, pracownię fizyczno-chemiczną. Kondygnacja -1 przeznaczona zostanie na szatnię dla ok. 310 uczniów, kotłownię gazową i kuchnię. Z kolei na kondygnacji +1 umieszczone zostanie przedszkole z pięcioma oddziałami, każdy dla 25 dzieci – opisuje Gernand. 

Trzecim elementem inwestycji jest budowa hali sportowej z zapleczem i widownią. Hala ma spełniać wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt zostanie również przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przetarg na wybór firmy, która wykona modernizację, ma zostać ogłoszony w pierwszym kwartale 2022 roku. Rozbudowa szkoły potrwa dwa lata.

(taz)

Zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama