Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

W Rzeszowie będą trzy nowe biletomaty. Kiedy? Jeszcze nie wiadomo. Gdzie? Na osiedlu Przybyszówka i w porcie lotniczym w Jasionce.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie kupił trzy nowe biletomaty. Łącznie z montażem będą kosztowały ponad 200 tys. zł. – Biletomaty staną przy przystankach: “Kotuli/Solarza” i “Krakowska cmentarz” oraz w Jasionce w środku terminala pasażerskiego – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Biletomat na lotnisku w Jasionce to nowość. – Chcemy ułatwiać pasażerom lotniska dostanie się co centrum miasta – tłumaczą urzędnicy. 

Kiedy będzie można skorzystać z nowych bieltomatów? Na razie nie wiadomo, bo na przeszkodzie stoją sprawy związany z przyłączeniem urządzeń do prądu. Sama czynność oczywiście nie jest skomplikowana, czasochłonne są za to procedury, szczególnie teraz, w dobie epidemii koronawirusa, gdy trzeba wymieniać się listami. 

– Dokumenty także są poddawane kwarantannie – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos.

Obecnie w Rzeszowie jest 45 biletomatów stacjonarnych i 130 mobilnych w autobusach. Do 2021 roku w stolicy Podkarpacia pojawi się kolejne 60 biletomatów moblinych. W te urządzenia będzie wyposażonych 60 nowych Autosanów, których dostawa rozpoczęła się w połowie kwietnia. Pierwszy biletomat w Rzeszowie pojawił się w 2015 roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: