Reklama

Szczegóły nie są jeszcze znane, ponieważ trwają przygotowania. Ale wiadomo na pewno, że piknik naukowy się odbędzie, i wyznaczono datę.

– Jest mi niezmiernie miło przekazać, że tegoroczny Piknik Nauki „Eksploracje” odbędzie się 21 maja – ogłosił we wtorek Tomasz Michalski ze Stowarzyszenia Upowszechniania Wiedzy „ExploRes”. Nie zmieniło się miejsce, naukowe stoiska będą w centrum miasta, w pobliżu Zamku Lubomirskich oraz fontanny multimedialnej.

Główna część pikniku będzie w sobotę, ale w planach są dodatkowe atrakcje. Tak jak w roku ubiegłym, gdy piknik składał się z trzech części: „Sobota pełna wrażeń”, „Lotniczy Piątek” oraz „Medyczna Niedziela”. 

– Kształt i tematyka tegorocznego pikniku jest jeszcze w przygotowaniu – mówi Michalski. – Szczegóły poznamy w maju, ale i tym razem „Sobota pełna wrażeń” będzie pełna wyjątkowych pokazów naukowych, intrygujących warsztatów poznawczych i ekspozycji zapierających dech w piersiach – dodaje .

Tomasz Michalski podkreśla, że ubiegłoroczna edycja pikniku, z powodu pandemii zorganizowana wyjątkowo 9 października, była wielkim sukcesem. Wzięło w niej udział aż 70 ekip wystawców i wykonawców m.in. z Warszawy, Krakowa, Białegostoku, Budapesztu i oczywiście naszego regionu. Było prawie 400 osób, popularyzatorów, edukatorów, nauczycieli oraz pasjonatów nauki i techniki.

Organizatorami „Eksploracji” są dwie największe uczelnie w regionie: Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska, a także Stowarzyszenia: „Ekoskop” i ExploRes”.  Partnerami są: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wojewódzki Dom Kultury, a od ubiegłego roku także I LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie. 

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama