Plac zabaw z elementami edukacyjnej ścieżki rowerowej oraz siłownia plenerowa powstaną na rzeszowskim osiedlu Budziwój. Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę.

Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na realizację kolejnej inwestycji, która została zakwalifikowana do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Tym razem będzie to siłownia plenerowa oraz plac zabaw z elementami edukacyjnej ścieżki rowerowej dla dzieci.

– W planach było, aby edukacyjna ścieżka rowerowa powstała osobno, jednak ostatecznie w porozumieniu z ZZM ustaliliśmy, że najważniejsze znaki, które służą rowerzystom, będą znajdować się na terenie placu zabaw, ponieważ jeśli ścieżka powstałaby osobno, to cała inwestycja przerosłaby zaplanowany budżet – wyjaśnia Tadeusz Ożyło, przewodniczący Rady Osiedla Budziwój.

Siłownia oraz plac zabaw powstanie na 20-arowej działce obok istniejącego już „orlika” znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 15 w Rzeszowie.

Inicjatorami tego pomysłu była Rada Osiedla, która pomysł zgłosiła w porozumieniu z mieszkańcami. – Młode mamy często zgłaszały, że na największym osiedlu w Rzeszowie nie ma porządnego placu zabaw, wiec postawiliśmy na taki pomysł – wyjaśnia Ożyło.

– Natomiast siłownia plenerowa pozwoli zadbać rodzicom o formę podczas gdy ich maluchy będą bawić się obok na placu. Takie połączenie to strzał w „10” – uważa przewodniczący Rady. Na nowym placu zabaw przy ul. Budziwojskiej znajdą się: huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownica, ławki oraz drzewka.

Z nowej infrastruktury będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy zarówno osiedla Budziwój jak i każdego innego, a także dzieci z pobliskiej szkoły.

Projekt „Budowa placu zabaw oraz siłowni na wolnym powietrzu wraz z edukacyjną ścieżką rowerową dla dzieci na osiedlu Budziwój” zyskał 1084 głosów w II kategorii RBO 2016, zajmując piątą pozycję. Inwestycję wyceniono na 150 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama