Zdjęcie: Pixabay

Kosmetyki i inny asortyment do pielęgnacji dziecka znajdą się w wyprawce dla dzieci urodzonych od 1 września 2023 roku w Rzeszowie. 

We wtorek (29 sierpnia) Rada Miasta Rzeszowa jednogłośnie zgodziła się na wprowadzenie wyprawki dla dzieci pod hasłem „Rzeszów To My”. Wyprawka będzie dla dzieci, których rodzice mieszkają w Rzeszowie, tutaj płacą podatki i tutaj się nich rozliczają. 

Wyprawka dla dziecka będzie jednorazowa. Znajdą się w niej kosmetyki, ubranko i czapeczka niemowlęca z logo #RzeszówToMY, list od prezydenta, kartonowa teczka i pudełko EKO, gładka bibuła oraz naklejka z logo, torba jutowa kupiona przez miasto.

Wyprawkę ubogacą pianka do higieny intymnej i zasypka od firmy Sylveco oraz nożyczki bezpieczne i gąbka do mycia od firmy Donegal.

– W wyprawce będą rzeczy, które zapewnią właściwą pielęgnację dziecka w pierwszym okresie jego życia – mówi Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, który będzie przyjmował wyprawkowe wnioski. 

– Przewidujemy, że w tym roku przekażemy dla dzieci 2000 wyprawek. Każda będzie warta ponad 100 złotych. Wyprawki będziemy chcieli przekazywać jak najszybciej, być może już w dniu złożenia wniosku, najpóźniej następnego dnia – dodaje dyrektor MOPS-u.

Wyprawki trzeba będzie osobiście odbierać w MOPS-ie przy ulicy Jagiellońskiej 4. Po wyprawki będą mogli się zgłaszać zarówno rodzice, jak i opiekunowie prawni dziecka. Nie będą one dla dzieci, które są w rodzinie zastępczej, domu dziecka lub pieczy zastępczej.   

Wzór wniosku o wyprawkę jest TUTAJ. Otrzyma ją każda rodzina, bez względu na dochody. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama