Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Po 21 października zostanie wznowiona akcja szczepienia przeciw grypie prowadzona wspólnie przez Zespół Opieki Zdrowotnej nr 1 i Urząd Miasta w Rzeszowie.

W poniedziałek ratusz poinformował, że akcja zostaje wstrzymana.

„W związku z brakiem dostępności na rynku farmaceutycznym szczepionek przeciw grypie Vaxigrip Tetra informuje, że bezpłatne szczepienia realizowane w ramach Programu szczepień przeciw grypie przez SP ZOZ Nr 1 wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa będą kontynuowane po 21.10.2019 r.” – poinformował w komunikacie rzeszowski magistrat.

Akcja bezpłatnego szczepienia przeciw grypie rozpoczęła się w Rzeszowie 30 września. – Musimy ją wstrzymać, bo brakuje szczepionek. To problem ogólnopolski – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Szczepienia przeciw grypie finansowane są z budżetu miasta Rzeszowa. Na ten cel zostanie przeznaczone prawie 290 tys. zł. Szczepieniami ma być objętych 5551 osób. Mogą z nich korzystać osoby w wieku od 50. roku życia, posiadające obywatelstwo polskie na stałe lub czasowo zameldowane na terenie Rzeszowa.

Ograniczenie wiekowe nie dotyczy osób przewlekle chorych, dorosłych i dzieci z niedoborami odporności. Konieczne jest zaświadczenie od lekarza prowadzącego pacjenta. Programem są objęci również pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz pacjenci zakładów opiekuńczo-leczniczych, znajdujących się na terenie Rzeszowa.

Listę placówek, w których będzie można się zaszczepić po 21 października, znajdziecie TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama