Reklama

ZUS sfinansuje bezpłatne szkolenia BHP dla branży budowlanej. W Rzeszowie rozpoczęły się zapisy. Ilość miejsc ograniczona.

Z obowiązkowych, okresowych szkoleń BHP, które odbywać się będą od września do listopada br., będzie mogło skorzystać 200 pracowników firm budowlanych z Rzeszowa i okolic bez względu na rodzaj umowy czy staż pracy. Szkolenia przeprowadzi firma Feuer.

Aby wziąć w nich udział wystarczy zgłosić pracownika za pośrednictwem formularza, który jest dostępny na stronie www.feuer.pl/darmowe-szkolenia-zus. Można też wysłać maila na adres: szkolenia.zus@feuer.pl lub zadzwonić pod numery 790 377 329 albo 22 618 64 35.

O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Z danych Głównego Urzędu Statycznego wynika, że branża budowlana jest najbardziej narażona na wypadki przy pracy. Tylko w 2014 roku ponad 130 osób straciło życie na budowie lub doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

9 na 10 wypadków przy pracy spowodowanych jest brakami wiedzy pracownika lub jego przełożonego w zakresie bezpieczeństwa.

– Ciągle jeszcze znaczna część pracowników uczy się wyłącznie poprzez obserwację i naśladowanie a nie poprzez odpowiednio dobrany i dopasowany system szkoleń – mówi Ireneusz Świercz, główny specjalista BHP w firmie Feuer.

ZUS postanowił sfinansować szkolenia BHP dla pracowników branży budowlanej. Szkolenia odbędą się w 16 miastach wojewódzkich, m.in. w Rzeszowie. Obejmą one 3,2 tys. pracowników. Organizatorzy przypominają, że szkolenia są obowiązkowe i każdy pracownik w zależności od warunków pracy musi je przejść co roku lub co trzy lata.

Podczas szkolenia zostaną omówione najważniejsze zagadnienia bezpieczeństwa podczas wykonywania prac budowlanych,  m.in. praca w wykopach, praca na wysokości, ratownictwo i zasady pierwszej pomocy, praca przy liniach energetycznych.

– Rzetelne szkolenie, dodatkowo poprowadzone w niebanalny sposób, to ogromna szansa na zwiększenie wiedzy i świadomości pracowników z zakresu BHP. To także podstawa późniejszego bezpieczeństwa na każdej realizowanej budowie w Polsce – podkreśla Jerzy Werle, prezes firmy Warbud, która w tym roku przejęła prezydencję w „Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: