Zdjęcie: Pixabay

Do 6 listopada trwają zapisy do udziału w bezpłatnych warsztatach programowania dla dzieci, które organizuje rzeszowska firma Ailleron. 

Warsztaty Scratch Academy odbędą się 9 listopada (sobota) w siedzibie Ailleron przy ulicy Litewskiej 10 w Rzeszowie od godz. 11:00 do 14:00. Będę one podzielone na dwie grupy wiekowe: 8-11 lat (sztuczna inteligencja) i 12-14 lat (pojazdy zdalnie sterowane). 

Warsztaty mają wprowadzić najmłodszych uczestników w świat programowania i udowodnić, że nie jest to „czarna magia”. – Podstawową cechą nauki jest logiczne myślenie. Dzieci uczą się samodzielnie podejmować decyzję oraz naprawiać popełnione błędy – twierdzi Weronika Rapacz z Ailleron. 

Organizatorzy warsztatów twierdzą, że dają one szerokie możliwości rozwijania kreatywności, dzięki tworzeniu interaktywnych obrazów, animacji, prezentacji lub gier. Dzieci mogą intuicyjnie rozwiązywać zadania, czerpiąc inspirację do tworzenia kolejnych, wyrażają swoje pomysły oraz dzielą się swoją wizją.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Sukcesem zajęć, które mają na celu zapoznanie dzieci ze światem programowania, jest połączenie nauki z zainteresowaniami uczestników. Muzyka, animacja, film zachęca do udziału, zaangażowania oraz rozwoju kreatywności i dziecięcej wyobraźni – dodaje Weronika Rapacz. 

Uczestnicy zajęć w ramach Scratch Academy mogą poznawać świat, rozwijać swoje pasje i zainteresowania angażując w zabawę swoich rodziców. Zapisy na warsztaty prowadzone są za pośrednictwem strony scratch.ailleron.com

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama