Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

„Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” – to hasło biegu charytatywnego organizowanego przez studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, który odbędzie się w Rzeszowie w niedzielę 24 marca. 

Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania 4-kilometrową trasę. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Charytatywny bieg „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizuje trzech studentów WSPiA: Anastazja Wójcik, Kamila Czarnota i Filip Duda. Są członkami działającej w WSPiA Kliniki Przedsiębiorczości. Bieg organizują w ramach projektów społecznych „Zwolnieni z praktyki”.

– Mamy szanse pomóc najbardziej potrzebującym, dlatego wybraliśmy Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Jego podopieczni najbardziej potrzebują naszego zainteresowania. Nasz projekt daje nam także możliwość zdobycia doświadczenia i międzynarodowych certyfikatów, które pomogą w znalezieniu lepszej pracy – tłumaczy Filip Duda.

Organizacją biegu studenci od początku zajmują się sami. Tak też działa platforma „Zwolnieni z Teorii”. Trzeba stworzyć projekt społeczny, ustalić jego zakres, harmonogram i budżet, a potem wdrożyć go w życie.

– Musieliśmy negocjować z partnerami, sponsorami, przygotować i ustalić z urzędem miasta trasę biegu. Możemy liczyć na pomoc ze strony pracowników i naszych opiekunów z WSPiA, ale większość spraw organizacyjnych musimy załatwić samodzielnie. To daje nam ogromne doświadczenie – mówi Filip Duda.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Bieg charytatywny organizowany jest po raz pierwszy. Jednak studenci mają nadzieje, że przerodzi się w imprezę cykliczną. Na uczestników biegu i ich rodziny będą czekać dodatkowe atrakcje przygotowane przez partnerów i sponsorów. Dla dzieci będzie plac zabaw i animacje, rozgrzewkę przed biegiem poprowadzą trenerzy z klubu fitness CityFit.

Trasa biegu przebiegać będzie głównie przez rzeszowskie bulwary. Uczestnicy wystartują z kampusu WSPiA i pobiegną w stronę al. Rejtana. Dalej trasa biegu przebiegać będzie ul. Wierzbową do mostu Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo-rowerowej. Stamtąd uczestnicy biegu wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA.

Na wszystkich uczestników biegu czekać będą specjalne koszulki biegowe, medale oraz dyplomy. Aby wziąć udział w biegu, należy zarejestrować się i wpłacić minimum 35 zł na konto Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Liczba uczestników jest ograniczona – do 150 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ. Szczegóły biegu, trasę oraz regulamin można znaleźć na facebook.com/KazdySerceOtwiera

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama