Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W pierwszej kolejności na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, nowych przejazdów rowerowych będzie pięć. Ich powstanie współfinansuje Unia Europejska. Wybrany w przetargu wykonawca w pierwszej kolejności musiał opracować projekt przejazdów. – Część projektowa już zakończyła się i rozpoczęły się prace w terenie – przekazuje Artur Gernand. 

W pierwszej kolejności budowane są przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską. Trwają już przygotowania do rozpoczęcia prac na kolejnych trzech: al. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego, al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego i al. Batalionów Chłopskich – ul. Przemysłowa.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Budowa polega m.in. na montażu nowej sygnalizacji świetlnej wraz z przyciskami dla rowerzystów, przebudowie kolidujących sieci, obniżeniu krawężników w rejonie przejazdów dla rowerzystów i przejść dla pieszych, przebudowie części dojść do przejść dla pieszych oraz przejść dla pieszych. Na budowę przejazdów miasto wyda ponad 1,655 mln zł. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W ciągu najbliższych tygodni, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, polegające m.in. na czasowym zwężeniu jezdni do jednego pasa ruchu – ostrzegają miejscy urzędnicy.

Przejazdy mają powstać do końca września.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama