Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Nie od połowy kwietnia, a już wtorku (29 marca) uczniowie z Ukrainy, które zapisano do rzeszowskich szkół, za darmo mogą korzystać z miejskich autobusów.

We wtorek Rada Miasta Rzeszowa jednogłośnie zatwierdziła zarządzenie w tej sprawie prezydenta Konrada Fijołka. Fijołek podpisał je już 22 marca, ale zarządzenie musieli zaakceptować radni. 20 radnych było za, nie było głosów przeciwnych. 

Jak poinformował prezydent Fijołek, w Rzeszowie przebywa obecnie ponad 10 tys. uchodźców z Ukrainy, do rzeszowskich przedszkoli i szkół zapisano już ponad 700 ukraińskich dzieci, nadano już prawie 4000 numerów PESEL obywatelom Ukrainy.

Darmowa komunikacja miejska w Rzeszowie dla uczniów z Ukrainy ma być formą wsparcia naszych wschodnich sąsiadów po ataku zbrojnym Rosji. Za bezpłatnymi przejazdami autobusami dla dzieci z Ukrainy przemawiały „zasady demokratycznego państwa prawa”.

Początkowo wydawało się, że darmowa komunikacja będzie obowiązywała od połowy kwietnia. Okazuje się, że ukraińscy uczniowie z autobusów mogą korzystać już od wtorku (29 marca).  

– Wystarczy mieć zaświadczenie dyrektora szkoły, do której zapisany jest uczeń z Ukrainy – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Z darmowych przejazdów autobusami MPK będą mogli korzystać uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich.

Zarządzenie prezydenta Rzeszowa jest bezterminowe. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama