Od przyszłego roku mieszkańcy Rzeszowa zapłacą więcej za wodę i odbiór ścieków. Podwyższono także podatek od nieruchomości i zmieniono harmonogram wywozu śmieci.

Takie decyzje zapadły na cz…wartkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Podwyżki cen wody i odprowadzania ścieków o 2,7 proc. wprowadzono bez sprzeciwu radnych. Wniosek przygotowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Od przyszłego roku ceny wzrosną z 7,49 zł do 7,69 zł za metr sześcienny.

Radni byli też zgodni w kwestii podwyżki podatku od nieruchomości. Został podwyższony o 1 grosz za metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej – do 61 gr. Osoby prowadzące działalność zapłacą nie 22,79 zł, jak dotychczas, a 23,03 zł. Przeciwko wzrostowi podatku głosowali radni PiS i PO. Twierdzili, że w kryzysie gospodarczym każde dodatkowe obciążenie przedsiębiorców może spowodować zwolnienia w firmach. Za podwyżkami byli radni lewicy. Ich zdaniem zmiany będą niewielkie, bo o kilkanaście złotych w skali roku i niezauważalne dla mieszkańców.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Według skarbnik miasta Janiny Filipek bez podwyżek w kasie samorządu byłoby o 1 mln zł mniej. Za podwyżkami głosowali radni z proprezydenckiego klubu Rozwój Rzeszowa, SLD oraz jeden z radnych PiS Antoni Kopaczewski.

Na wniosek mieszkańców radni jednogłośnie zgodzili się, że od przyszłego roku zmienią się zasady odbioru śmieci z zabudowy jednorodzinnej. Po zmianach śmieciarki odbiorą odpady suche dwa razy w miesiącu, a mokre raz w tygodniu. Mieszkańcy nie zapłacą za dodatkowy kurs.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama