Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Rodzice zapłacą więcej za pobyt i wyżywienie dzieci w miejskich żłobkach. Radni Rzeszowa bez dyskusji zgodzili się na podwyżki.

– Rosną koszty utrzymania i ceny żywności, stąd podwyżki – tłumaczyła na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa Agata Bobowska, dyrektor Miejskiego Zarządu Żłobków w Rzeszowie. Poza tym, opłaty za pobyt dzieci w żłobkach nie zmieniały się od 10 lat.

Od 1 lutego 2022 roku miesięczna opłata za pobyt w żłobku wyniesie wyniesie 391 zł. Dzisiaj rodzice płacą 336 zł. Do tego trzeba doliczyć dzienną stawkę żywieniową, po podwyżkach to będzie 6 zł, czyli o złotówkę więcej niż obecnie.  

Radni nie mieli żadnych pytań. Głos zabrał jedynie Grzegorz Koryl z PiS, a rzekł tak: – To dobrze, że miasto idzie w kierunku podniesienia standardów. Jakość opieki nad dziećmi ma znaczenie dla rodziców, którzy decydują gdzie kupić mieszkanie i ulokować swoje życie. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W głosowaniu za podwyżką opłat żłobkowych opowiedziało się 22 radnych. We wtorek podnieśli też ceny biletów miejskiej komunikacji oraz opłat parkingowych

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama